Alttakine Soru Sormaca - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Alttakine Soru Sormaca  (Okunma sayısı 322927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
4+4+4 görebildiğim kadarıyla iyi gibi görülüyor nedeni mi
 Çocukların okula başlama yaşı altı yaş olarak belirleniyor buda hayata bir yıl erken başlam demektir
İlk dört yılın sonundan itibaren eğitim sisteminde çocuk alacağı derslerde kendi isteği daha belirkin hale gelecektir
İmam hatip orta kısımlarına yeniden açılma fırsatı doğuyor ( lisede imam hatipe gidip dört yıl sonra mezun olduğunda eskiye göre eğitim seviyesinde ve kalitesinde düşüklük vardır temennimiz orta kısımların açılmasıyla bu eksıklıklerın giderilmesi)
Bugün liselerden mezun olan genclerimiz fakülte kazanıp yerleşirse iyi beki yerleşemezse toplumu vasıfsız eleman kazandırılmiş oluyor. mesleğe başlamanın yaşi 14 olarak belirlenecek ben olumlu görüyorum

ALTAKİ:EN ÇOK SEVDİĞİN HAYVAN

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
Üstteki, en sevdiğim hayvan BALIK BALIK ve BALIK ... Sebebi;
Balık özgürlüktür.Uçsuz bucaksız okyanuslarda özgürce gezmek... üstelik kimsenin görmediği cevherler yıkık dökük viraneler arasından çıkar. Ben kimsenin görmediği güzellikleri görmek isterdim. Balık hafıza diyorlar. Balıklar şanslıdır bence herşeyi unutup hayata hep yeniden başlarlar!...
Ayrıca oltaya gelip gelmemekte balığın keyfine kalmış. Ama diğer hayvanlar bu kadar şanslı değil...

Alttaki; Yeni Türk Lirası simgesini nasıl buluyorsun?
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • cnrdekorasyon
Çok geç kalmış bir simgeydi cok güzel ve iyi düsünülmüş artık pc lerde fiyat dökümanı cıkarırken TL harfi yerine simgemizi koyabileceğim :) türk lirasinin itibari da artmıs olacak buda Gururlandırıyor bizler beni :)   

ÖRNEĞİN :
 10,000      ;D

Alttaki :  Hafta sonu plan yaparmısın ?
TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Ben plan yaparken, kader de kendi planın yapıyor.. ;)

Ne zaman plan yapsam, aklıma Mevlana'nın şu sözü gelir, duraksarım: "Kul kurar, kader güler." Plan yapsam, genellikle hep plan dışı şeyler çıkar ve planlarım sabote olur.. Yapmamaya çalışıyorum :D

Alttaki; renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri hakkında ne düşünüyorsun?
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
Bak şimdi psikolojime hayat ya siyahtır ya beyaz ...Griye yer yok lugatımda. Renkler insanın karakteridir bence buna inanıyorum ben....

Alttaki; İylik yap denize at derler ve İyilikten maraz doğar derler, doğru mu?
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Aktif Visirli
  • *
İYİLİK YAP DENİZE AT BALIK BİLMEZSSE HALİK BİLİR.
.İYİLİKTEN MARAZ OLMAZ İYİLİKTEN OLSA OLSA DOSTLUK OLUR.İYLİK YAPILDIMI KARŞILIKSIZ VE SIRF ALLAH RIZASI İÇİN YAPILIR. BUNUN DIŞINDA BİRŞEY BEKLEYENLER BEKLEDİKLERİNİ BULAMADIKLARI ZAMAN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAR VE BEN ONA ŞÖYLE  İYLİK YAPMIŞTIM KARŞILIĞI BU MUDUR İŞTE O ZAMAN MARAZ OLUR.
 ALTAKİ: TRABZONUN BU HAFTAKİ MAÇI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYON

• ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • cnrdekorasyon
beşiktaş zorlu bir takım bizimde yenmeye ihtiyacımız var çekişmeli bir maç olacak kolay pes etmiyeceğiz fakat bir o kadarda zorlu olacak  hayırlısı :)  galip geliceğimizi umur ediyorum..

Altaki :  trabzonun havada kalan kupası ne olur ???
TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Yer çekimine daha fazla muhalefet edemez, aşağı iner.. Fizik kurllarına da aykırı  ;)

Alttaki; hayat siyah-beyaz olsaydı, arada neleri kaybederdik? ALLAH diğer renkleri neden yarattı?
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Facebook Yorumları

Twittear