1200 Kalorilik Diyet - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 1200 Kalorilik Diyet  (Okunma sayısı 3752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Gültane Isildar
  • Moderatör
  • *
1200 Kalorilik Diyet
« Topic Start: 13 Haziran 2008 - 18:48 »
  • Yayınlama
  • 1200 Kalorilik Diyet
    Zayıflarken dengeli bir şekilde, kilo vermeyi zamana yayarak kilo verebileceğiniz bir diyet. Bu diyeti istediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. Alınması hedeflenen ortalama besin değerlerinin yüzdesel oranı: %54 Karbonhidrat, %16 Protein, %30 Yağ.

Hedef: Haftada ortalama 2 kilo.
    Günlük kalori: 1200 Kcal

Bu diyet için örnek günlük menüler:

1.GÜN
    Sabah: Şekersiz Çay veya kahve, 1 kibrit kutusu az yağlı beyaz peynir, salatalık, domates, 1 ince dilim kepekli ekmek
    Kuşluk: 4 adet diyet bisküvi
    Öğle: 100 g. kırmızı et (haşlanmış veya ızgara), 1 kase (200 g) kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    İkindi: 1 porsiyon meyve
    Akşam: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
    Gece: 2 porsiyon meyve

2.GÜN
    Sabah: Şekersiz Çay veya kahve, 1 kibrit kutusu az yağlı dil peyniri, salatalık, domates, 1 ince dilim kepekli ekmek
    Kuşluk: 2 adet grisini
    Öğle: 100 g tavuk eti (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    İkindi: 1 porsiyon meyve, 1 su bardağı süt
    Akşam: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1/2 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 4 yemek kaşığı makarna

3.GÜN
    Sabah: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu az yağlı beyaz peynir, 3-4 adet zeytin, salatalık, domates, 1 ince dilim kepekli ekmek
    Kuşluk: 4 adet diyet bisküvi
    Öğle: 100 g kırmızı et (ızgara veya haşlanmış), 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    Akşam: 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek

4.GÜN
    Sabah: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek, 1su bardağı süt
    Öğle: 100 g tavuk eti (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    Akşam: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, yarım kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 4 yemek kaşığı erişte

5.GÜN
    Sabah: Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek
    Kuşluk: 1 su bardağı süt
    Öğle: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    İkindi: 2 adet grisini, 1 porsiyon meyve
    Akşam: 100 g balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 2 ince dilim kepekli ekmek

6.GÜN
    Sabah: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 2 ince dilim kepekli ekmek
    Kuşluk: 1 su bardağı süt
    Öğle: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    İkindi: 2 adet grisini,1 porsiyon meyve
    Akşam: 100 g tavuk eti (ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, 1 küçük boy haşlanmış patates, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    Gece: 3 porsiyon meyve

7.GÜN
    Sabah: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 2 ince dilim kepekli ekmek
    Öğle: 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase kaymaksız yoğurt, salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek
    Akşam: 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
    Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
    Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
    O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• selmabhr

• Ziyaretçi
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #1: 16 Kasım 2008 - 13:34 »
  • Yayınlama
  • Ablacım  menü çok  güzel hemde  doyurucu  ama  azda  olsa  cikolata yiyemezmiyim? Ben  onsuz  yapamıyorum:)

• Aktif Visirli
    • *
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #2: 16 Kasım 2008 - 14:18 »
  • Yayınlama
  • Ben ölürüm açlıktan 1 dilim kepekli ekmek diyorsun,bana 1 bütün ekmek yetmiyor.ne yalan söyliyim yemek gibisi yok.bak gene iştahım kabardı,olsada yesem şimdi patates kızartması.
    Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Gültane Isildar
    • Moderatör
    • *
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #3: 17 Kasım 2008 - 09:40 »
  • Yayınlama
  • Ablacım  menü çok  güzel hemde  doyurucu  ama  azda  olsa  cikolata yiyemezmiyim? Ben  onsuz  yapamıyorum:)

Selmacigim; Cikolata yoook asla hic bir zaman ...diyemem tabi, ne bileyim ,hahahaaa
    ama illada cikolata olsun dersen kakao icerigi yüksek bifter cikolata iyidir.

Ömer Hayyam

Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• Gültane Isildar
    • Moderatör
    • *
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #4: 17 Kasım 2008 - 09:43 »
  • Yayınlama
  • Ben ölürüm açlıktan 1 dilim kepekli ekmek diyorsun,bana 1 bütün ekmek yetmiyor.ne yalan söyliyim yemek gibisi yok.bak gene iştahım kabardı,olsada yesem şimdi patates kızartması.

kusluk ögün 4 adet bisküvi yerine iki bisküvi olsun ,onun yerine kahvaltiya iki dilim ekmek olsun??

Ömer Hayyam

" BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 05356886550
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #5: 17 Kasım 2008 - 14:37 »
  • Yayınlama

güldürdün beni engin 1 bütün ekmek yiyebilrimisin gercekten
    ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
    • *
    1200 Kalorilik Diyet
    « Yanıtla #6: 17 Kasım 2008 - 17:47 »
  • Yayınlama

güldürdün beni engin 1 bütün ekmek yiyebilrimisin gercekten

ne olur bi ekmekten bazan ikinciye başlıyorum hele taze ise
    Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Facebook Yorumları

Twittear