1. Karadeniz Oyunları’na doğru... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 1. Karadeniz Oyunları’na doğru...  (Okunma sayısı 3583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.141
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
1. Karadeniz Oyunları’na doğru...
« Topic Start: 28 Haziran 2007 - 09:46 »
Meşaleyi Güneş yakacak

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Karadeniz oyunlarının 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için çok güzel tat ve heyecan bırakacağına inandığını söyledi.
Atalay, Kamp Eğitim Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, 1. Karadeniz Oyunlarının gelecek hafta başında başlayacağını belirterek, “Bir hafta sürdükten sonra oyunlar sona erecek. Ama inanıyorum ki Karadeniz oyunları 2011 için çok güzel tat ve heyecan bırakacak” dedi.
Çok güçlü bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Atalay, “Her kesimden insan bir arada el ele çalışıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Karadeniz oyunları için 50 trilyonu aşan bütçeyle huzurlarınızdayız. En iyi şekilde oyunları organize edip alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkmak için çalıştık. Gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için ciddi çalışmalar yaptık” diye konuştu.
Trabzon’a, 1,5 yılda yeni tesisler kazandırdıklarını kaydeden Atalay, şöyle devam etti: “Daha dün Vakfıkebir, Araklı, Yomra ilçelerinde spor salonu yoktu. Bir çırpıda başladık ve bitirdik. Maçka ve Arsin ilçesinde de spor salonlarını aynı şekilde bitireceğiz. Muhteşem bir atletizm sahamız olacak. Bundan sonra Karadenizin kabiliyetli gençleri o pistte sporun anası olan atletizmi kavrayacaklar. Atletizmde kazandıkları ivme, diğer branşlara da yansıyacak.”
Atalay, Trabzon’a 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için 5 bin kişilik spor salonu yapacaklarını belirterek, “Bu salonun da yerinin belirlemesini yapıyoruz. Gerekli izinlerden sonra yapımına başlayacağız. Ayrıca 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası’na da adayız. Bu organizasyonu almamız halinde şampiyonanın bir ayağını da Trabzon’da yapacağız” dedi.
“Bu gurur Şenol Güneş’in”
Atalay, bu hafta sonunda 1. Karadeniz Oyunları’nda meşaleyi yakacak ve taşıyacak kişilerin belli olacağını ifade ederek, şöyle devam etti: “Ev sahibi olduğumuz için meşaleyi yakacak ve taşıyacak sporcular belirleyeceğiz. Bu daha çok eskiden emek vermiş ülkenin gururu olan sporcular olabiliyor. 1996 Atalanta Olimpiyatlarında Muhammet Ali, meşaleyi yakmıştı. Meşaleyi yakmak daha çok eski sporcularla ilgili ancak bayrak taşıma o günkü sporcu kafilesinde yer alan biri tarafından yapılabilir. Sporcu yeminini de müsabakalarda yarışacak sporcu yapacak. Biz, meşaleyi birkaç sporcuya taşıttıralım ve bir sporcuya yaktıralım istedik. Oyunların meşalesini büyük ihtimalle Şenol Güneş yakacak. Ama meşaleyi saha içinde 6-8 sporcu birbirine devredecek.”


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 

         
Twittear