BEKLEYİŞ...(şiir) - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BEKLEYİŞ...(şiir)  (Okunma sayısı 8173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• ...ve BEN SUSUYORUM
  • Moderatör
  • *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
BEKLEYİŞ...(şiir)
« Topic Start: 06 Ağustos 2008 - 22:05 »
  • Yayınlama
  • Tel tel dökülür de acılar yüregimden.
    Mecalim kalmaz kürekler düşer ellerimden.
    Sandallar kalır deryalarda...
    Sahiller uzaklarda..
    Çırpınırım;birşey gelmez ellerimden...

Sevda şarkıları söylerim ben ayrılık bestelerinden...
    Haykırırım dinletemem....
    Bir sızı var içim de taa derinden...
    Bu acılar ilk değil ve de son olmayacak..!
    Daha çook çekeceğim var ellerinden..

Karanlıklar  umutsuz;bu geceler uzun değil..!
    Sabaha az zaman var..
    Seher vakti yaklaştı..!
    Tan yeri ağaracak...!
    Güneşlerim çıkacak dağların tepelerinden...

Göreceksin...!

Güneşlerim çıkacak dağların tepelerinden...!

ÖMER YAKUPHAN..
    arkadaşlar.! üzülerek birsey ifade etmek istiyorum...iyi niyetle şiir bölümünü canladırmak için çaba sarfediyorum ama görüyorum kii  yeterli desteği göremiyorum..bir de köşesi olan arkadaşlar yazılarını sıksık güncellesinler..aksi takdir de bu durum sitemizin zararına oluyor..eger yazmaya niyetleri yoksa başka yazacak arkadaşlar mutlaka bulunur..lütfen mesaj ve yazılarınızla sitemizi büyütelim...saygılarımı sunuyorum
    .

...ve BEN SUSUYORUM

• Aktif Visirli
    • *
    • 31 Mesajı Toplam
      32 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #1: 07 Ağustos 2008 - 09:20 »
  • Yayınlama
  • emeğinize sağlık...güzel bir şiir olmuş.umuyorum şiirde yazığınız gibi hayatta elinden ve de dilinden çekmek zorunda olduğumuz birileri olmaz...saygılar efendim.

"DOĞRU OLSAM OK GİBİ ,
    YABANA ATARLAR  BENİ,
    "EĞRİ OLSAM YAY GİBİ
     ELDE TUTARLAR BENİ .."
               *** MEVLANA C. RUMİ***

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #2: 08 Ağustos 2008 - 00:11 »
  • Yayınlama
  • ne demek istediginizi anlamadım ama yine de sagolun...

...ve BEN SUSUYORUM

• sky4eve_r

• Ziyaretçi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #3: 08 Ağustos 2008 - 00:33 »
  • Yayınlama
  • yüreğine sağlık ömerciğim.. paylaşım için teşekkürler

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #4: 09 Ağustos 2008 - 00:06 »
  • Yayınlama
  • bem de sana filistine destegin için tesekkür ediyorum

...ve BEN SUSUYORUM

• O Bir Visirli
    • *
    • GSM: 5436411482
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #5: 01 Kasım 2008 - 19:38 »
  • Yayınlama
  • ömerçim ağzına yüreğine sağlık

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #6: 01 Kasım 2008 - 22:05 »
  • Yayınlama
  • SAGOLUN TESEKKÜRLER..

...ve BEN SUSUYORUM

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #7: 01 Kasım 2008 - 22:50 »
  • Yayınlama
  •      Şiirini mükemmel buldum Ömer.Aferin.Kelimeleri dizişin ve yüklettiğin anlamlar çok geniş ve derin.İşte şiir tadı bu.Devamını diliyorum.

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #8: 02 Kasım 2008 - 16:50 »
  • Yayınlama
  • tesekkürler hocam sagolun. özellikle bu işte söz sahibi olan bir kişiden aferin almak kolay olmasa gerek.verdiğiniz moral için teşekkür ediyorum.ancak genel olarak şiirin yeterince ilgi görmediğini düşünüyorum türkiyemiz de..yeterince ilgiyi hissettiğim anda yeni şşirlerimi eklemeye devam edeceğim..ilgi gösterenlerin ilgisine teşekkürler..

...ve BEN SUSUYORUM

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #9: 02 Kasım 2008 - 17:07 »
  • Yayınlama
  •    Sevgiler Ömer..,
       Önemli olan çok kişi tarafından okunmak ve anlaşılmak değil,sanatlı şiirlerin veya diğer tür eserlerin anlaşılabilirlik yüzdesi azdır.Bu değer yargılaması ileriki yıllarda daha belirgin olur.Sen yazmaya devam et.Eserlerinin değeri mutlaka bilinecektir.Okunmuyorum veya yorumlanmıyorum diye moralini bozma.Keşke dediğin gibi, yüzlerce okuyucu ve en az onlarca yorumcu olabilse...Ama taktir edersin ki "anlama" herkesin karı değil.Sevgilerimle...

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #10: 02 Kasım 2008 - 17:24 »
  • Yayınlama
  • haklısın hocam..bazılarının akıl seviyesin de yazsaydım belki daha okunur olurdum.zaten türkiyede ki ön planda olan sanatçı müsveddeleri ile arka planda olan gerçek sanatçıların durumu türk halkının nekadar sanattan anladıgının göstergesidir aslında...

...ve BEN SUSUYORUM

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #11: 02 Kasım 2008 - 18:26 »
  • Yayınlama
  • Sayın Platonik; benim bildiğim şair, ince ruhlu, zarif ve anlayışlı olur. Ayrıca milletin "akıl seviyesini" ölçme yetkisine de sahip değildir. Bu işi psikologlar yapar.. Bu kelime hiç şık olmadı bence..

İnsanların şiire ilgisinin olmadığı doğru!ama şiiri anlamak ilgiyle alakalıdır, zekâ ile değil.. Gönül isterdiki sanata ve sanatçıya daha fazla önem verilsin.. Herkesin kendi işi dışında uğraştığı bir sanat dalı olsun.. (şiir, resim, hat, tezhip vb.) 

Çok şükür özellikle bu son dönemlerde, Türk -İslâm sanatlarına olan ilgi artmaya başladı.. İnşALLAH bir şeyler yavaş yavaş düzelecek. Ama zaman gerekiyor biraz..

İnsanlar vakitlerini tv karşısında ve kahvehane köşelerinde tüketiyorlar.. Özellikle gençler için, kültür merkezleri açılsa, ne kadar faydalı olur.. İstanbul'da adım başı alış-veriş merkezi.. Çok lâzımmış gibi.. Adamın cep delik- cepken delik.. Dönmüş kevgire.. Ama yine boşaltmaya çalışıyorlar. Faydalı bir yer açıp, insanları dolduralım düşüncesi kimsede yok!

Bence bizim bunlara kafa yormamız gerekir, çözüm önerileri sunmamız gerekir..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #12: 02 Kasım 2008 - 19:16 »
  • Yayınlama
  • Lema hanım.. Keske yorumlarınızı daha evvel motive etmek için yapsaydınız..ama maalesef sadece insanlara laf yetiştirmek için yorum yapıyorsunuz.kimse kimseyi küçük  görmüyor  zaten o hareket tarzı da bize uymaz ama maalesef insanımızın seviyesi çok düşük ben bunu anlatmaya çalıştım.

...ve BEN SUSUYORUM

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #13: 02 Kasım 2008 - 21:15 »
  • Yayınlama
  • Bence ya düzgün yorum yapmayı öğrenin, ya da şiiri bırakın.. Şiir, sizi pek inceltememiş, gördüğüm kadarıyla.."Laf yetiştirmek" tabiri hiç de hoş değil!

Ayrıca ben burda pek çok şiire de yorum yaptım. Benim ne için yorum yaptığım, kime laf yetiştirdiğim(!) sizi ilgilendirmez.. Herhalde yorum yapmak için de sizden izin alacak değiliz.

Bu şekilde düşünen birine ben neden yorum yazayım ki? Bu düşünceleriniz ve herkesten çok olan anlama(!) kabiliyetiniz sizi motive etsin..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Ahmet Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • 39 Mesajı Toplam
      54 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #14: 03 Kasım 2008 - 01:35 »
  • Yayınlama
  • Bence ya düzgün yorum yapmayı öğrenin, ya da şiiri bırakın.. Şiir, sizi pek inceltememiş, gördüğüm kadarıyla.."Laf yetiştirmek" tabiri hiç de hoş değil!

Ayrıca ben burda pek çok şiire de yorum yaptım. Benim ne için yorum yaptığım, kime laf yetiştirdiğim(!) sizi ilgilendirmez.. Herhalde yorum yapmak için de sizden izin alacak değiliz.

Bu şekilde düşünen birine ben neden yorum yazayım ki? Bu düşünceleriniz ve herkesten çok olan anlama(!) kabiliyetiniz sizi motive etsin..
    bir anlam veremiyorum , ne gerek var böyle yazilara beni aydinlatirsaniz memnun olacagim saygilarla ve sevgilerle!!!!

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #15: 03 Kasım 2008 - 19:39 »
  • Yayınlama
  • ewt lema hanım görüyorsunuz degilmi.? bir önceki yorumu.yorum yapayım diye insanları kırmayın ki...insanlarda sizi kırmasın..(ayrıcamilletin"akıl seviyesini" ölçme yetkisine de sahip değildir.)bu parantez de ki cümle size ait.Bir insanı kırmayı düşünmek aklıma gelen en son iştir.ama kırıldığım zaman da başka çarem kalmıyor..yine de sizden özür diliyorum..sebebi bir erkeğe bir bayanı kırmak yakışmıyor..ama bir insanın bir insanı kırması size yakışırmı ? yakışmadıgını okudugum yorumlarınızdan ve misyonunuzdan biliyorum..neyse ..yanlış anlaşılmayalım..hakkınızı helal edin.benden taraf helal olsun.

...ve BEN SUSUYORUM

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #16: 03 Kasım 2008 - 21:37 »
  • Yayınlama
  • Sayın Platonik kardeşim; kabul ediyorum ki, ikinci mesajım biraz sert oldu, çünkü gerçekten çok kızdım. Bir insanın kızması, o kişiye başkalarını kırma hakkı vermez, biliyorum. Affola diyorum..

Ama "haklısın hocam..bazılarının akıl seviyesin de yazsaydım belki daha okunur olurdum." cümlesi ve "herkese laf yetiştirme" cümlesine kızdım, hem de çok..

Bir şiir sever olarak, ilk cümleyi üzerime alınmadım ama başkalarına da söylense, ben hoş karşılamıyorum..karşılayamıyorum.. Huyum kurusun!

Özrünüzü kabul ediyorum ve "bilmukabele" diyorum..

İlhamınız bol, kaleminiz direyetli olsun!  Selametle...

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #17: 04 Kasım 2008 - 17:26 »
  • Yayınlama
  • Tesekkür ederim anlayışınız için..belki de akıl seviyesi yerine kültür seviyesi yazsaydım daha iyi olurdu ama bazen insanlarda düşünmedikleri şeyleri söyleyebiliyorlar..benimkide bu misal oldu..varsa sürç-i lisan affola..

...ve BEN SUSUYORUM

• xxl

• Ziyaretçi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #18: 04 Kasım 2008 - 19:26 »
  • Yayınlama
  • Sevda şarkıları söylerim ben ayrılık bestelerinden...
    Haykırırım dinletemem...

• ...ve BEN SUSUYORUM
    • Moderatör
    • *
    • 21 Mesajı Toplam
      21 Kere Beğenildi
    BEKLEYİŞ...(şiir)
    « Yanıtla #19: 04 Kasım 2008 - 21:41 »
  • Yayınlama
  • teşekkürler kardeşim valla sen yazınca mısrayı heyecanlandım birden..bazen insan ürettiği değerin tam farkına varmayabiliyor.

...ve BEN SUSUYORUM

Facebook Yorumları

Twittear