Ertugrul Günay`in "yinede" isabetli karari - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Ertugrul Günay`in "yinede" isabetli karari  (Okunma sayısı 1984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
Siyaset sahnesinde ahlakli,tutum,davranis ve anlayisi ile degerli bir insan Ertugrul Günay.

Ne yazikki,bu zamana kadar kosusturdugu siyasi kulvarda,sol partiler yöneticileri ve sol kesim secmenleri onu kesf edemedi veya sayin ertugrul Günay kendini yederince anlatamadi Türk insanina.

Solculugun Din`le problemli bir ideoloji,Din`le bagdaslasmaz bir anlayis oldugu anlasilmistir Türk insani tarafindan.

Inönü devrindeki Din`e bakis acisi ve özellikle 80 li yillarda Türk Bayragi yerine,azili Türk ve Müslüman düsmanlarinin Bayraklarinin yakistirilmasi hatta asilmasi bu görüsün Türk insaninin kafasinda iyice yerlesmesine sebeb olmustur.

Belki sol secmene degil ama ,sol Parti yöneticilerine hep bu gözle bakilmistir ve hala ayni gözle bakiliyordur. oysa sayin Ertugrul Günay yapisi,kisiligi ve siyasi anlayisi ile bu tezi curütmeye,solculugun bir yönetim sekli oldugunu, bu yönetim seklinin Türk insanina ve Dini anlayisina farkli bakmayip,daha müreffeh bir hayat tarzi,refah,bolluk,farkli bir ekonomik kalkinma anlayisi getirebilecegini benim izledigim konusmalarinda,calismalarinda anlatmaya calismistir fakat anlasilamamistir.

Halbuki sol partilerden DSP veya CHP nin Genel baskani olarak secimlere girebilme sansini yakalayabilse idi, benim inancim odur ki `sol`u düstügü bu zor durumlardan kurtarabilirdi.

Ben tabiki sol a recete yazmak gibi bir tutum icinde degilim ,yanliz sol yöneticilerinin ve yönetim anlayisinin,Türkiye Cumhuriyetine,Türk insanina faydali kalkinma modelleri getirebilecegine,refah sunabilecegine ve Türk sag secmeninin dahi, sol Devlet yöneticilerine güvenmesini ve onlara kusku ile bakilmamasini arzu ediyorum.

Böylece sag,sol secmenlerinin ve yöneticilerinin düsmanliklari ve birbirine olan güvensizliklerini bir tarafa birakip,samimiyetle bu  Vatana nasil daha iyi hizmet edebiliriz nasil daha hizli bu vatani kalkindirabiliriz düslerine bürünmelerini cani gönülden istiyorum.

Bu sekilde tek partili,istikrarli yönetimlerin önü acilir ve istikrarli ve zengin ülkelerde yasanan secimlerdeki gibi iki büyük parti yarisir ve cok az farklarla yönetime talip olurlar ve daha iyi hizmetler yapabilme hirsina bürünürler.

Cünkü aradaki fark cok azdir ve kücük hatalar bile gelecek secimleri kaybettirebilecektir.bu yüzden sayin Ertugrul Günay`in  Türk sol`unu sag`ina yaklastirabilecek kisilige sahip olduguna benim gibi bir cok Türk insaninin inandigina inaniyorum.

Sol`a ilac olabilecek bir Degerli insani kesf edip ondan yararlanamayan sol anlayisli idareciler bu degeri sag`a kaptirmistir ve sag kesim bu degerden cok faydalanacaktir.(acaba AKP Cumhurbaskani Adayinimi transfer etti) yinede bu son siyasi tercihinde isabetli karar verdigini ve cok basarili hizmetlerde bulunacagini umuyorum ve kendisine basarilar diliyorum.

Saglik ve mutluluk dileklerimle

4TEMMUZ2007/ YGKYD-2000 Dernegi Baskani-Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"       

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
 sayin baskanim demekki sayin gunayda dogru yolu bulmus sol  dunyada oldugu gibi turkiyede dusunulmuyor nerde bir ateist din dusmani  insanlarin maneviyatina deger vermeyen duzenbaz varsa solun icinde cunku ancak orda kendilerine yer bulabiliyorlar  bu nekadarda solculugun anlami degilse bile ulkede muhafazakar musluman insanlarda böyle algilaniyor .sayin gunayda insanlarin bu bakis acisini degistiremeyecegini anladigi icin kendi yerini degistirmisdir bana görede cok dugru yapmisdir .saygilarimla.
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

Facebook Yorumları

Twittear