ALLAH Rahmet Eylesin (Hanife Yılmaz Vefat Etmiştir) 13 Ekim 2008 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ALLAH Rahmet Eylesin (Hanife Yılmaz Vefat Etmiştir) 13 Ekim 2008  (Okunma sayısı 26712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
yavriligot konunun  başına iyice bakarsan anlarsın

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
   Ya Mehmet,neden herşeye sen cevap veriyorsun?Ben o soruyu sana sormadım?Ballim cevaplasın benim sorumu,yoksa konunun başına bakmayı ben de biliyorum.
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
kusura bakma ben yanlış anladım özür dilerim

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
iyide ömer abi bende size ait bir şey ayazmadım ama dernek dernek diyodunuz ben daha önceki yazılarımdada yazdım bizim derneğimiz yok vede dernek dediğiniz yardımlaşma ve dayanışma dedimya benim 2 tane telefonum var orda ve şimdiye kadar dernek konusunda en ufak bir ne telefon nede msj bize hiç bir bilgi verilmedi peki hani nerde dernek ben tuzladan kalkıp içerenköye çorukluların derneğine gidiyorum ne yani oraya gelemzmiydim gelirdim ama bizi adam yerine koyup ne msj atan oldu nede arayan ben sizin derneğinize zaten önceden beri bu kararı aldım ama taki bu çocukların anası ölene kadar dernek diyodunuzda niye 2 yıl öncesinden bu çocuklara sahip çıkılmadı e tabi burs verdiniz ordaki çocuklara nerey verirseniz verin ama unutmayın onlardan daha çok ihtiyacı olan insanlar bu şekilde ortaya çıkmasından utanç duydum vede daha burda yazamayacağım bir çok konu var şimdi ben sizin şahsınıza saygı duyarım size en ufak bir kinim yok vede olamaz ama bizim derneğimiz yok bu söyledim ve kararımıda hiç bir şekilde deyişmem çünkü dernek dedinmi sadece güngören deyil bütün istanbuldaki köylülerle ilgilenmenizi isterdim burda 2 tane visirliyiz yan yana ama şimdiye kadar bize biz dernek kurduk gelin derneğimize bir katkıda bulunun veya buyrun bir çayımızı için diyen olmadı ama ben söylerim buyrun evime glien bir akşam sizi en güzel şekilde ağırlarım ve şimdiye kadarda bunu yapan olmadı bırakın abi ya bizim derneğimiz yok

• Aktif Visirli
  • *
ya bu konu kaptılmıstı yinemi acıldı yapmayın ALLAH askına kadına kabir azabı cektiriyorsunuz burda sadece vefat bassaglıgı taziyeleriniz bildirin yazıktır yapmayın ya
Özü DoğRu OLanın SözüDe DoĞRuDuR!

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  ALLAH aşkına yaaa!Biri çıksın bu konuyu kapatsın,kabak tadı verdi artık.Saçmalama boyutuna geldiğini de söyleyebilirim,şahsen.Efendim dernek bizimdir,bizim değildir.Yok böyle bir muhabbet.Saten bu dernek,'Bizimdir'demedikçe üyeleri,dernek olmaktan çıkar,birilerinin tikkanı olur.Doğrusu ben böyle bir izlenim almadım şimdiye kadar.Yani bir-iki kişi,'istemiyorum' diyor diye,bu derneğin akışı değişmez.Gönül ister ki,hiç kimse 'benim derneğim yok' demesin;ama dediler,ne yapalım hayat devam ediyor.Kalan sağlar bizimdir misali,devam.Kızmaca,alınmaca yok,böyle bir muhabbet de yok.Bütün bunlara gerek de yok.Bu konuyu,çok daha farklı boyutlara getirmeden,burada kapatalım;ama 'LÜTFEN'kapatalım.Yeter artık!!!!!

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Şimdi bak Ballim,
     Sevgili Hasan'ın askerden bu konuyu açabileceğini ya da açmış olacağını hiç zannetmiyorum.Nişanlı olduğunuzu biliyorum,duymuşluğum var.O'nun yerine başkası açmış gibime geliyor bu konuyu.Eğer öyleyse,işi bu boyuta getirme ihtimalini hesaplamamış mı,konuyu açan?Şahsım adına,bu anlatılan olayların hiçbirinden haberim yok.Kısmen duydum,Şükrü YILMAZ'dan.Ama,ailevi sorununuzu,bu kadar deşifre etmenizi hoş bulmuyorum doğrusu.Yani ,ille de birileri size ya da sizin çocuklarınıza yardım etmek zorunda değil.Bankada hesap açtıysanız çocuklar adına,oraya para yatırmak da size düşer.Efendim yatıramıyoruz diyorsanız,hesabı açmanın bir anlamı olmaz.Haaaa!Biraz yatırdınız da biraz daha lazım geldi ya da geliyor.İşte,sizi aşan bu durumda gerek dernek gerekse bireysel insanlar devreye girerler emin ol.Bu gerek derneğimizde gerek köyümüzde,bu şekilde örnekleriyle sabittir.
     Hiç kimsenin herhangi bir kimseye ya da kimselere yardım etme gibi bir mecburiyeti yoktur,mantıksal olarak.İslami boyutunu da isteyen yaşar isteyen yaşamaz.Şahsen kendim de,sizin çouklarınızın yaşadığı ya da yaşayacakları şeylerin değişik versiyonunu,yaşadım gördüm.Bu hayat kimseye acımıyor.Bazen insanları istemedikleri yerlere sürüklüyor hayat.Bazen,suçunu işlememiş olsa bile,birçok şeyin cefasını çekmeye mecbur bırakıyor.İşte biz buna kader diyoruz.Maalesef ki kaderin önüne geçilemiyor.
     Rahmetli ne yapmış sorusunu da düşünmüyor değilim doğrusu.Çocukları elinden alınmış bir annenin,buhranını ve matemini az boz hissedebiliyorum;ama hadi birileri benim çocuklarımı alsın da göriyim.Öyle bişe yok.Eğer annenin kendisi gerekli mücadeleyi göstermemişse,bu onun meselesidir.Bunun sonucunda üzülmek de var ağlamak da ölmekte.Mevla gani gani rahmet eylesin;ama o mazi oldu artık.Şu anda tek gerçek var,çocuklar ve onların geleceği.
     Ben de gerekli desteği gördüğüme inanmıyorum,gerek ailemden gerekse toplumdan.Ama şu anda,ALLAH'ıma çok şükür,iyi bir durumum var.Ailemin ya da toplumun bana yardım etmemeleri,beni fazla sıkmadı.Keza onlar bana yardım etselerdi bana iyilik etmiş olurlardı da etmemekle bana kötülük etmiş olmadılar.Sadece tercihlerini benden yana kullanmadılar,olay budur.Bu durum aynen sizin çocuklarınız için de geçerlidir.Ben şahsen,onların geleceğinin çok da karanlık olduğuna inanmıyorum.Hiç olmazsa,kötü bile olsa bir zamana kadar devlet arkalarında.
     Bütün bunlar size, kimseye hakaret etme,ortada bir kötülük varmış hissiyle birilerini ALLAH'a havale etme(BEDDUA),herşeyini bilinçli bir şekilde yapmaya çalışanları sorumsuzlukla suçlama gibi hakları vermez.O anlamda bu konuyu burada kapatıp,daha fazla insanları kırmadan,belki yapılabileceklere de engel olmamanızı tavsiye ederim

• Aktif Visirli
  • *
değerli irfan abim konuyu açan benim nişanlımın kardeşi olur.mahsuru mu var diye sorsam???burda yönelme yada yetiştirilme tarzında bi problem yok.konuyu ben kendimce kapatıyorum.bu aşamadan sonra madem çok yardımcı olucaz diyosunuz madem derneğimiz var biz bugün değerli kardeşlerimize gidip ziraat bankasından hesap açtık onları okullarına geri yolladık.madem o kadar duyarlı üyeleriz biz bu aşamadan sonra yapılıcak şeyin ne olduğunu burda ayan beyan ifade etmeme gerek yok.savunmayı yapan bizler gereğini de yaparız heralde.madem çocuklarımız var ve biz onları düşünüyoruz bakalım bunu bulunduğumuz yerden ne kadarıyla yapabiliriz.hepsini bu başlık altında bi defa daha görücez ve mademki ölen teyzemiz için kemikleri sızlıyo diye bu kadar laf üretiyoruz o zaman bakalım gerektiği şekilde kim davranıcak.hepsini tek tek görücez, derneklerimizi bile...
"GEREK YOK HER SÖZÜ LAF İLE BEYANA... BİR BAKIŞ BİN SÖZ EDER BAKIŞTAN ANLAYANA..."

• Aktif Visirli
  • *
irfan abi bu konuda kesinlikle yanıldığını ayan beyan sana ifade etmicem.sadece kelime yanılması var.konuyu açan nişanlımın kardeşi demem gerekirdi.ama ben şu kadarını dicem ben bu konuyu kendimce kapattım.dileyen yazar dileyen çizer.ben neyin ne olduğunu ailemden öğreniyorum yaşıyorum biliyorum gerekli olan desteği gösteriyorum.gerisini burda yorum yapanlara bırakıyorum.sen benim büyüğümsün eğerki senle bu konuyu daha fazla irdelersek ne benim sana saygım ne senin bana sevgin kalır.o yüzden sadece ben bu konuda artık haklı olduğumu vurgulaya vurgulaya konunun artık kendimce kapatıldığına inanıyorum.saygılarımla...
"GEREK YOK HER SÖZÜ LAF İLE BEYANA... BİR BAKIŞ BİN SÖZ EDER BAKIŞTAN ANLAYANA..."

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
arkadaşlar burdan çok atıp tutyosunuz irfan bey zaten biz yeterince yardım yapıyoruz sendende yardım istenmedi ballimin bunu yazma sebebi konularda yazılan bundan öncesi bitti önemli olan bundan sonrası diyen arkadaşlarımız var ayrıca yardım etmek isteyenler var kimsedende zorla yardım istemiyoruz ama burdada edebiyat parçalamanın anlamı yok bu çocuklara biz çok yardımcı olduk koskoca sayfayı doldurdun ama edebiyat yapmışsın ha bu konu mademki ailevi bir konuydu bu olayları buralara getirenlere sorun bunu buradnda biz ahmet hocaya kötü yaptın demedik ama ahmet hoca müdür okumuş insan yani bu olayların buralara geleceğini düşünmesi lazım dı şimdi kalkıpta buraya kimse haklıdır diye savunmazsın ayrıca bu olayda bu çocuklardan rahatsız olan yakın komşuları vardı ve bu çocuklardan rahatsız olup bunları yetim haneye sürüklemekte oldukça iyi bir rolu vardır öyle ordan oturup yazmakla olmaz bu işler hem açılan hesapta millet para yatırsın diye deyildir irfan ben zaten biz para yatırıyoruz

• Süper Moderatör
  • *
      Bu konu kolay kolay kapanmaz.
      Suçlayıp kaçmak yok.
      Ya burada yazdıklarınızı ispat edeceksiniz,ya da özür dileyeceksiniz.
      Yardım kampanyasına gelince;şu anda bu çocuklar devletin gözetiminde,kollamasında ve bakımındadır.Onların  her türlü ihtiyacını devlet karşılamaktadır.Zaten yaşı 18'e geleni de devlet memuriyetine alacaktır.Yardımların akibetinin belli olmadığı bir kampanyaya isteyenin katılmasına karışamayız.Çocukların ileriki hayatlarında işlerine yarayacak şekilde faydalanmalarını istiyenler,çocukların bulunduğu il olan Gümüşhane'deki herhangi bir bankaya veya ptt şubelerine çocukların isimleri üzerine para gönderebilirler.Postahane veya bankadan kuruluş müdürü parayı resmi yazı ile alır ve çocukların üzerine bankaya yatırır.Ta ki çocuklar reşit oluncaya kadar o paraya kimse tutamaz.Bu,sosyal hizmetlerin ayrı ve çok sıkı takip edilen bir hizmetidir.Tesadüfen açılan ve sosyal hizmetlerin sorumluluğunda olmayan hesapların sonucundan şüphe etmekte fayda var.Pazartesi gününe kadar bu konu hakkında başka açıklama yapmayacağım.Bazı belge ve dökümanlar tarafıma ulaşınca bir açıklama daha yapacağım.Can sıkmak kolay değil.Hesapsız kitapsız konuşmanın da bir bedeli olacaktır.
       Sadece değerli dostum Ömer Çobanoğlu'na bir cevapla şimdilik yetineceğim.Dostum "Ahmet Hocayı tanırım kasıt yok ama, işgüzar davrandı" diyorsun."İşgüzar" kelimesinin sözlük anlamı "üstüne vazife olmayan işlere karışan" demektir.Zannedersem bu kelime ağızından kaçtı.Yoksa bu kadar basit düşünmeyecek kadar zeki ve anlayıştasın.Ben de seni böyle tanıdım ve bu tanıdığımdan da eminim.Ömer kardeşim;bu olayda öyle çetrefillikler var ki,duysan dudağın uçuklar.Onun için maalesef üzerime ve dahi bütün köyün üzerine "farz" olan bir işti bu...Onun için lütfen detayı bilmeden hafifsemeyelim bu konuyu..Selamlar..

• Süper Moderatör
  • *

Bu mesele biraz fazla uzadı.Açıklamak istemiyordum,ama beni mecbur bırakan mesajlar oldu.Metinde adı geçenlerden özür diliyorum.Hatta rahmetli olan var,ondan da hak helallığı dilerim.Ama yorumlar ağır, içeriğe girmeden bir açıklama yapmaya mecbur kaldım.
   Bu konu resmi bir konudur.Devletle şahıslar arasındaki bir davadır kısaca...Konu hakkında birinci muhatap rahmetli eski muhtar Miktat Düzenli,İkinci muhatap bu günkü muhtar Dursun Bektaş ve yardımcısı Cevdet Biber ve üçüncü olarak da benim.Bu mesele hakkında sağlıklı ve resmi bilgiler bu kişilerdedir.Gayrı resmi olarak köyden isimlerini sayamayacağım kadar kişinin bizzat bu konuda bişeyler yapmamı istedikleri de vicdan sahibi iseler konuşurlarsa anlaşılacaktır.Lütfen, bilip bilmeden atmasyonla ortalığa velveleye vermeye kimsenin hakkı yok.İşi ajitasyona sokup ahkam kesmek kimseye yakışmıyor.Konu hakkında bildiğimiz olayları açıklarsak birçok kişi kimsenin yüzüne bakamaz hale gelir.
   ALLAHa havale en güzel yere havaledir.Amenna.Bu şahıslar bu konuda kasıtlı birşey yapmışlarsa elbette havale edilen makam gereğini yapacaktır.Ben ALLAHa havale edilmemden memnun oluyorum.Sonuç olarak bir rahmetlinin arkasından gözyaşı dökmek veya ah vah etmek sizleri rahatlatabilir.Ben de bu teyzemizin vefatına üzüldüm;ALLAH'tan rahmet diliyorum.Ama,sonuçta bu işin bu raddeye gelişine sebepler resmi kayıtlarda ve vicdani kanaatlerde mevcuttur.Artık bu mesele de göstermiştişr ki siz hayır yapayım diyorsunuz.Ama  insanlarımızın değerlendirme krıterleri sizin hayrınızı ölçemiyor.Yani bu terazi bu sikleti çekmiyor.Teraziler yanlış tartmaya başladı artık.Merdiven altı konuşmalarla kişileri karalamanın vebalinden nasıl kurtulursunuz bilemem.Bu mübarek günde beni bu açıklamayı yapmaya mecbur bırakanlar da ben ALLAHa havale dersem ne yapacaklar acaba.
    Kısaca;Bu olayda köy adına bir risk önlenmişti.Çocukların ve köy halkının bir vebalden kurtulması için yapılmıştır bu operasyon.. Hem jandarmanın,hem kaymakamlığın,hem de muhtarlığın bilgisi ve önerileri dahilinde yapılan hayırlı bir işi hayırsız hale getirilip propogandasını yapmak cüceliği bunu yapanlara yakışıyor demekki..Salya sümük ağlaşanlar ve ah vah edenleri o gün hiç de karşımızda görmedik.Beni daha fazla açıklamaya mecbur bırakmasın kimse.Şimdilik bu kadar.Lütfen bilmeden kişi karalamasına girmeyelim.Herkes sorumluluğunu bilsin.Bir ölünün arkasından bu kadar dedikodu yapmayı insanımıza yakıştıramıyorum doğrusu....Herkese Selamlar.... 
 ...........................

TC Devleti Anayasa ve yasalara göre yönetilmektedir.Hiçbir amir görevini kanunlardan almadığı yetki ile yönetemez.Bu olayda devlet,annenin çocuklarını İHMAL ettiği gerekçesiyle ve hakim kararıyla,yani mahkeme kararıyla 4 çocuğu koruma altına almıştır.Koruma altına alış gerekçesi çocukların dosyalarında mevcuttur.Merak eden gider araştırır bakar.Diğer yandan çocukların koruma altına alınması ile ailesine dönmeme gibi bir durumu da yoktur.Kanunda akrabalarına veya ailesine çocuklar ayni-nakti yardımla verilebilir hükmü de yer almaktadır.Bu maddeye istinaden bütün YILMAZ soy isminde olanlar bu çocukların akrabasıdır.Merak edenler bir dilekçe vererek çocukları kendi yanlarına alabilirler.Üstelik devlet çocuk başına 350 ytl nakti,350 ytl ayni yardım yapmaktadır.Bu maddeye istinaden anne sağken İhsan YILMAZ ve Şükrü YILMAZ'a bu teklif yapılmıştır.Neden bu kişilerin çocukları yanlarına almadıkları bu kişilerden sorulabilir.Bu gün de geç kalınmış değildir.Ey vicdanı sızlayanlar, YILMAZ soy isminden olması şartı ile müracaatını yaparak çocukları yanınıza alabilirsiniz.Böylece,devlet çocukları almıştır ama bakılmadıklarını ,dövülüp horlandıklarına kanaatiniz varsa (-ki var anlaşılan) bu fırsatı değerlendiriniz.Böylece annelerinden vicdansızca (!)koparılan çocukları da vicdanınızı rahatlatarak bakmış olursunuz.Hadi beyler buyurun...
..................................
--------------------------------------------------------------------------------
      Bu konu kolay kolay kapanmaz.
      Suçlayıp kaçmak yok.
      Ya burada yazdıklarınızı ispat edeceksiniz,ya da özür dileyeceksiniz.
      Yardım kampanyasına gelince;şu anda bu çocuklar devletin gözetiminde,kollamasında ve bakımındadır.Onların  her türlü ihtiyacını devlet karşılamaktadır.Zaten yaşı 18'e geleni de devlet memuriyetine alacaktır.Yardımların akibetinin belli olmadığı bir kampanyaya isteyenin katılmasına karışamayız.Çocukların ileriki hayatlarında işlerine yarayacak şekilde faydalanmalarını istiyenler,çocukların bulunduğu il olan Gümüşhane'deki herhangi bir bankaya veya ptt şubelerine çocukların isimleri üzerine para gönderebilirler.Postahane veya bankadan kuruluş müdürü parayı resmi yazı ile alır ve çocukların üzerine bankaya yatırır.Ta ki çocuklar reşit oluncaya kadar o paraya kimse tutamaz.Bu,sosyal hizmetlerin ayrı ve çok sıkı takip edilen bir hizmetidir.Tesadüfen açılan ve sosyal hizmetlerin sorumluluğunda olmayan hesapların sonucundan şüphe etmekte fayda var.Pazartesi gününe kadar bu konu hakkında başka açıklama yapmayacağım.Bazı belge ve dökümanlar tarafıma ulaşınca bir açıklama daha yapacağım.Can sıkmak kolay değil.Hesapsız kitapsız konuşmanın da bir bedeli olacaktır
..............................
        ALLAH'ın verdiği ömrü yaşayarak zamanı geldiğinde İRTİHAL eden bir hanımın arkasından bunca yalan ve iftira onu rahatsız etmemiştir umarım.
        Konu hakkında mecburen 3 açıklama yaptım.Bu açıklamalardan sonra da dördüncü açıklamayı pazartesi (bugün) yapacağımı duyurmuştum.
        Şimdi merak edenlerin meraklarını giderebilmek için 3 yazımı da aynı sayfaya aktararak yazı ve bilgilerin tutarlılığını taktırlerinize sunuyorum.
         Ayrıca,bahsi geçen çocukların kaldıkları yurttan bilgi ve belge almak için bu zamana kadar beklemek zorunda kaldım.İdarecilerle yaptığım görüşmelerde çocukların burada bahsedilen şekilde bir ifadelerinin olmadığını,hele hele dayakla ilgili hiçbir konuşmanın gündeme gelmediğini ifade ettiler.   
     (Merak edip sormak isteyen olursa telefon numarasını vereyim;0456 213 13 42. Yurt müdürü Aydın DUMAN)
      Sadece,ölen anneleri olması dolayısıyla kadere küser gibi kahırlandıklarını ve bir çocuğun anneden ayrılığının hasretini duydukların söylemişler.Hatta annelerinin yanında olsalar bile ölüm olayının arkasından olabilecek tepkiyi verdiklerini ifade etmişlerdir.Yuvaya verilmeleri ve anneden ayrılmalarının ağlamaları ile ilgisi olmadığını beyan ettiler.Yani burada yazılanların hiç birinin doğru olmadığını,duygularının bu şekilde istismar edilmesinin de kendilerini rahatsız ettiğini ifade ettiler.
       Ayrıca sitede yazılan dayak olayının Gümüşhane il müdürlüğü nezdinde ihbar kabul edilerek soruşturulduğunu da yazayım ki,bu konuda herkesin müsterih olmasını sağlamış olalım.
        Çocukların oradaki hayatlarındaki rahatlığı,bolluğu, tahsil hayatları ile ilgili gelişmişliği ve 18 yaşını doldurduktan sonraki devlet memuru olma garantisini de ekleyerek çocukların gelecek kaygısı olmadan hayat garantisi ve can güvenliği içinde olduklarını ifade ederek bu konudaki yazımı bitirmek istiyorum.
        Son söz olarak,
        Yapılan hareketin en doğru yol olduğunu,bundan başka seçeneğin olmadığını belirterek herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.İnşALLAH (birtakım kişiler dışında) konu hakkında üçüncü şahısları bilgilendirme görevini yaparak müsterih olmalarına vesile olmuşumdur. ALLAH'a emanet olun...

Facebook Yorumları

Twittear