BİZ ERİSEMEDEN! "ESKİYEN DEMOKRASİ" - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BİZ ERİSEMEDEN! "ESKİYEN DEMOKRASİ"  (Okunma sayısı 1478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     20 Temmuz 2007 Cuma

BİZ ERİSEMEDEN! "ESKİYEN DEMOKRASİ"

Türkiye`de hangi programi izlerseniz,bütün sorunlarin,demokrasinin ülkemizde yerlesemediginden kaynaklandigini dinlersiniz.

Türk-Osmanli anlayisini kaybettikden sonra bu söylenis belkide dogrudur.Yanliz gelismis ülkeler demokrasiyi bitirmis,kendi halklarini ve devletlerini nasil daha iyi koruyabileceklerinin hesaplarini yapiyorlar.

Demokrasinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan bu ülkeler artik demokrasiyi care olarak görmüyorlar.baska alternatif pesindeler yada eskiye dönme sinyalleri veriyorlar.

Gecen günlerde S TV de bir haber programina bakiyordum Danimarka´da insan haklari konu ediliyordu.Danimarkali bir yetkiliye sorulan bir soru üzerine, aynen su cevabi veriyordu. Bir Danimarkali Avrupa ülkesi disindaki bir insanla özellikle siyahi birisiyle kesinlikle evlenemeyecek diyordu.

Beki bu yaklasim insan haklarina uyuyormu diye sorulunca da kendi gelecegimizi,milletimizi korumak görevimizdir seklinde cevap veriyordu.

Almanya`ya bakarsak buna benzer cok daha fazla Demokrasiyle bagdasmayan yeni kanunlar göze carpiyor.Demokrasinin sözde besikleri Fransa,Ingiltere ve Amerika`da cok daha  fazla demokrasiyle bagdasmayan kanunlar son yillarda büyük artis göstermistir.

Amerika ve Ingiltere hala Demokrasi ile hic uyusmayan idam`i kaldirmamistir ve kaldirmayi hicde düsünmezler. son zamanlarda bunlara en büyük engel olarak "kendilerinin yaratdigi" terör`ü gösterirler.her firsat`da,kücük olumsuzluklarda dahi tirbanlanabilen demokrasi,demekki insanliga care olmakdan cikmistir,zaten insanliga care hic olabilmismidir!?

Gelelim bize, eskiyen Demokrasi bize nekadar yararli olur veya zararli olur bilinmez,bilemem amma,bu eskiyen bizim olmayan! demokrasiden medet umacagina,cok gec kalmadan,Ülkemizin birlik ve bütünlügünü bozabilecek olumsuzluklara firsat,acik kapi birakmayacak,insanimiza refah icerisinde yasama imkani verebilecek yönetimlerin önünü acmaliyiz.

Ha bu eskiden cok basarili olan yönetim sekillerimi olur yoksa yeni olusturulabilecek yönetim sekli birikimimiz varmi varsa o birikimlerimizden yararlanarak Ülkemiz insanini buhranlara,sikintilara,karmakasalara düsürmeyecek cok titiz bir calismanin icine gec olmadan girmeliyiz diye düsünüyorum.yoksa eskiyen demokrasi gibi,ALLAHüteala`nin bize verdigi en büyük varlik olan zekamizi,düsünme kabiliyetimizi zorlayarak olusturulabilecek imkanlari hayata gecirmeden eskitirsek karmasadan,sikintidan,terörden kurtulamayabiliriz.

Bu vesile ile Kandilinizi en icten dileklerimle kutlar,daha nice kandillere,mübarek gün ve gecelere kavusmayi Yüce ALLAHü teala`dan niyaz ederim. Selam ve hürmetlerimle

19TEMMUZ2007-MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi baskani-Servet Isildar-Stuttgart-Deg./ ALMANYA 

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear