Dernekli Kazım'a Mektup - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Dernekli Kazım'a Mektup  (Okunma sayısı 1636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
  • 62 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
Dernekli Kazım'a Mektup
« Topic Start: 18 Ekim 2008 - 00:55 »
  • Yayınlama
  •              Değerli Kazım Abi,
           Samsun,Ordu,Giresun,Trabzon derken,Of'un girişinde görülür Çaykara-Uzungöl tabelası.Sapınca,fazla gitmeden,başka bir tabela daha.Ülke nüfusunun,işsizliğin,trafik kazalarının,kanser ölümlerinin,gasp olaylarının düzenli arttığı şu zamanda,yıllardır hiç değişmeden duran bir tabela:Dernekpazarı 19,
           Canlandırmaya çalışıyorum gözümde,o çizgiden sonrasını,tahminen:1100 Km.öteden.Gençliğimde,çılgın bir arkadaşımla,ölçmüştük oraları adım adım,bir sonbahar gecesinde.Yatsı ezanındaki çakal bağırmalarından korkarak,birbirimizin ellerine nasıl sarıldığımızı ve bir erkek eline değmenin,ne kadar da haz verici bir duygu olduğunu,anlatsam inanmazsın.Aclığımızı gidermek için,çok korkmamıza rağmen,kestane toplamaya çalıştığımız da cabasıydı,zifiri karanlıkta.Çoktan pişman olmuştuk da yola çıktığımıza,yanımızdan gelip geçen arabalara bir türlü güven veremedik nedense!Her türlü şempanzeliği denememize rağmen,bir türlü anlatamadık masumiyetimizi.Yolun yarılanması da şevkimizi büsbütün kırmıştı,aşağı tükürsem sakal,yukarı tükürsem bıyık misali.İkimiz de o anlarda karar vermiştik bile,bir daha yapmayacaz diye;ama bir kere mahkum etmiştik kendimizi,akşamdan sabaha.
          Yıllar geçti üzerinden,aynadaki buruşuk yüzüme bakarken hatırladığım bu anının.Neleri tecrübe etmediki bu yürek,şöfor olup,ömrümüzü zekat verdiğimiz bu dilenci yollarda.Edebiyat'ı kamyonarkası yazılardan,Coğrafya'daki Host-Graben'i çıktığımız rampalar ve indiğimiz dalmalardan,uykuyu kanayan gözlerimizden öğrendik.Ve daha birçok şeyi.
           Sıladaki yetimlerimize para göndermememiz,elbette parasızlığımızdan değil vefasızlığımızdandır.Belki de büyüklerimizden böyle gördüğümüz içindir kimbilir?Ya da yetimlerin babası,zamanında tembellik etmiştir;budur gamsızlığımızın nedeni.'Aman,bana ne 'de olabilir.Hoş bir muhabbet gibi görünüyor pekala.Cenazelere katılmamak için de mazeretimiz vardır devamlı:Yol çok uzak!!!Oysa oturduğumuz yerle,gireceğimiz yerin arası en fazla üç metredir.Ölçü ayarları,belediyelerin verdiği listeye göre değil,bakan göze göre değişebilir.Herkes kulla arayı açabilir,tercihince;ama arayı açanlar,yaradana da o oranda uzaklaşırlar.
            Belki bu birkaç örnekten,belki de buna benzer binlercesinden dolayı,yıllardır değişmiyor bu Dernekpazarı19 tabelası.Aslında çok da büyük bir rakam değil uzaktan bakınca.Korkmadan,manzaraya doya doya,Dernekpazarı tabelasını geçene dek,ALLAH kurtarsın bu gurbet çıkmazından

Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    Dernekli Kazım'a Mektup
    « Yanıtla #1: 18 Ekim 2008 - 10:32 »
  • Yayınlama
  • Edebiyat'ı kamyonarkası yazılardan,Coğrafya'daki Host-Graben'i çıktığımız rampalar ve indiğimiz dalmalardan,uykuyu kanayan gözlerimizden öğrendik.Ve daha birçok şeyi.

Ne hoş bir örnekleme olmuş!

birbirimizin ellerine nasıl sarıldığımızı ve bir erkek eline değmenin,ne kadar da haz verici bir duygu olduğunu,anlatsam inanmazsın.

Burda koptum işte!

Sıladaki yetimlerimize para göndermememiz,elbette parasızlığımızdan değil vefasızlığımızdandır.

Bu çok düşündürücü..

Gerçekten güzel bir yazı ya da mektup olmuş! Kalemine sağlık!

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• arşelandis

• Ziyaretçi
    Dernekli Kazım'a Mektup
    « Yanıtla #2: 18 Ekim 2008 - 12:35 »
  • Yayınlama
  • Karadeniz insanının sıla-gurbet arasında gidip gelen hayatlarına daiir duygulu bir şiir.

Yazarı kimdir acaba....

Facebook Yorumları

Twittear