ÇAĞIMIZIN EN GÜZEL İLETİŞİM ARACI: DUA - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÇAĞIMIZIN EN GÜZEL İLETİŞİM ARACI: DUA  (Okunma sayısı 3831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
Çok mu sıkıldınız?
Hayat sizi boğuyor mu?
Kolunuz ve kanadınızın kırıldığını mı hissediyorsunuz?
Evinizde veya mahalle camisinde sessiz bir yere geçin ve oturun ellerinizi açın ama sessiz bir ortam olsun ve sizlere şahdamarımızdan daha yakın olan yüceler yücesi yaratıcıyla iletişime geçin, onunla sohbet edin,0ndan isteyin, sadece ondan… Öncelikle aczinizi belirtin, verdiği her şey için ona teşekkür edin. Bir canlının sahibinden bir şeyler talep etmesinden daha doğal ne olabilir… Sizi sizden daha iyi bilen içinizden geçenleri içinizden geçmeden önce bilen biricik yaratıcıya yalvarın derdinizi anlatın… Onunla hasbıhal edin onunla hemhal olun…
Ve sizde yaratacağı mutluluğu hissedin bunu yapın...

Dua kulun acizliğidir, kimsesizliğidir, inanmanın en belirgin göstergesidir.

Sahipsiz olmadığımızın simgesidir… En kuvvetli antidepresan, ruhun ilacıdır dua...
En güzel iletişim aracıdır, Kapsama alanı diye bir sorun yoktur… Utanmadan sıkılmadan her an ve her yerde iletişim kurabilmektir dua…
Ayakta kalabilmenin yegâne sebebi, daha çok felakete uğramamanın önündeki çelik perdedir.
İsteklerimizin, sıkıntılarımızın, hastalıklarımızın yüce makama nurdan ellerle nurdan kâğıtlara dilekçe halinde yazılıp gönderilmesidir
Kendimizden dahi sakladığımız sırlarımızın dudaklarımızdan gök kapılarına iletilmesidir…
Dua huzurdur, dua şifadır, dua belki de yalansız dolansız tek konuşmamızdır…
Dua hem yaratıcıyla hem de kendimizle yüzleşmemizdir
Dua yaratıcı karşısında eşitliktir. Her mevkii ve makamdan kişilerin aynı seviyede olduğu andır.
Eller candan ve gönülden açıldığı müddetçe Dua kuvvettir güçtür
Cehennem sıcağına bir serinlik, çöl ortasında bir vaha, Karanlık gecelere sabah, bitmeyen sıkıntılara sondur dua
Aciz olanla güçlü olan arasındaki bir köprü, içinizde her daim saklı bulunan güçlü bir enerjidir dua…
Kurak topraklara suyun akışı, çoraklaşmış topraklarda kır çiçeklerinin bitmesidir dua…
Uçurum kenarında düşmek üzereyken size uzatılan el, Umutlarımızı gök kapısına taşıyan kanatlı meleklerdir dua
Dua ruhun kanatlanması, kişinin kendi miracı, Bilinmeyen âlemlere açılan penceredir dua

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Hayatta dua dan daha kuvvetli bir ilaç, dost bilmiyorum. Hayatımda pek çok mucizesine birebir şahit oldum. Aslında çok ucuz, masrafsız bir şey.. İnsanlar psikoljik tedavi seanslarına o kadar para vereceklerine, abdest alıp, secdeye kapansalar, "Rabbim halim sana ayan, sensin bana nigehban, sen cümle hayırları bilirsin beni de hayırlı bir yola, razı olduğun yola sevket. Yanlışlarımı, hatalarımı, günahlarımı bağışla. Senden başkası beni affedemez. Bu günahı çok kulunu kapından kovarsan, başka hangi kapıya gidebilir ki senden başka!" dese, kendinde ne büyük değişiklikler olduğunu farkedecektir.

Ve ben ne zaman duadan uzaklaştımsa, Rabbim bir tokatla beni kendine çevirdi., çok şükür..

www.herkul.org sitesinde dua ufku bölümüne girip, çok güzel dualardan faydalanabiliriz. Özellikle "el- kulubul- daria" muhteşem bir şey..

Cevşen-ül Kebir'de her gün bir hizb okuyarak bile, devamlı okumaya gayret etmemiz gereken muhteşem bir koruyucu dua.. Anne-babalar özellikle çocukları için okumalı..

Dualarımızdan önce Ashab-ı Bedir'den birkaç isim okuyarak, onları duamızın kabulune vesile etmek de çok güzel olur.

Rabbim, duadan ve kendinden ayırmasın. Çünkü, ahirzamandayız, fitne-fücurun had safhada olduğu bir çağdayız. Hiçbirimiz yarınımızdan emin olamayız, Rabbim ayağımızı kaydırmasın. Her daim sırat-ı müstakimde olmak için dua etmeliyiz..

Selametle..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
dua gibisi yok  Rabbim bize cok sey verdi aslında ama degerini bilmiyo cogu insan
Özü DoğRu OLanın SözüDe DoĞRuDuR!

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
degerini bilseytik bu hallere gelmezdi muslumanlar bir yerde savas birde basörtüsü meselesi yani anlayacagimiz muslumanlar uzerinde cok buyuk oyunlar oynaniyor biz biz olacagiz hic birseyden daviz vermeyecegiz yani dualarimizi eksik etmeyecegiz cenabi hak dualarimizi kabul eder yeterki sen dile yarbim geri cevirmez selamlar
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• O Bir Visirli
  • *
Özdebir 6'da (Özdebir Türkiye Geneli TYT Deneme Sınavı-6) yanlış yaptığım soruları incelerken burayı buldum. ;D Tebrikler Hüseyin Amca, yazın Özel Eğitim-Öğretim Derneğinde bile kullanılmış.
"Evinizde veya mahalle camisinde sessiz bir yere geçin. Sizlere şah damarımızdan daha yakın olan Yüce Yaratıcıyla irtibata geçin, O'nunla sohbet edin. O'ndan isteyin, sadece o'ndan. Öncelikle aczinizi belirtin, verdiği her şey için ona teşekkür edin. Bir canlının sahibinden bir şeyler talep etmesinden daha doğal ne olabilir. Sizi sizden daha iyi bilen Yaratıcıya yalvarın derdinizi anlatın. O'nunla hasbihal edin, O'nunla hemhâl olun." (Sosyal Bilimler soru 17'den)

Facebook Yorumları

Twittear