Ahmet Aktürk Hoca'yla Site Üzerine Röportaj - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Ahmet Aktürk Hoca'yla Site Üzerine Röportaj  (Okunma sayısı 6604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
İsmail Düzenli Bursa'da Ahmet Hocayı ziyarete gitti ve site üzerine konuştu...

<a href="http://www.dailymotion.com/video/x7a8ba" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/x7a8ba</a>
GulenTV

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• kardelen
  • Aktif Visirli
  • *
  • fotto
  • 27 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
ahmet hocam süper bir repörtaj di! cok güzel konulara degindiniz ama malesef ki kisa bir yorum yazmaktan baska sansim yok.
ben sahsen sitenin tiryakisi oldum! isten geldim aninda pc basinda hazir kitayim ;D
bu site bizi gecmisimizden koparmayacak. cok kisiyi tanidim eski dostlar akrabalar ne mutlu....
emegi gecenlere her zaman dua ediyorum.ALLAH zeval vermesin. sevgi ve saygilarimla...

• AKTÜRK ÖMER

• Ziyaretçi
cok guzel konusma yabtin dayicgim

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Saygılar bizden hocam.. Çok güzel konulara, çok isabetli atışlar yaptınız.. İnşALLAH, diğer üyelerimiz de ropörtajı izleyip, "bakan" olmaktan çıkıp, "katılan" olurlar..

Katkılarınızdan dolayı, teşekkür ederim..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
     Sevgili Hocam, öncelikle size vermiş olduğunuz bu röportajdan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bahsettiğiniz bir konu hakkında sizin daha detaylı görüşlerinizi almak istiyorum. Bütün üyelerimize seslenerek daha aktif, katılımcı ve takipçi olmalarını istiyorsunuz. Peki Neden ?

İnternet sitemizin amacı nedir de böyle bir şeyden bahsediyorsunuz ? Daha açıklayıcı bir yorum istiyorum hocam affınıza sığınarak. Eğer bu soruma tatmin edici cevap gelmezse sorularım devam edecektir. Saygılarımla...

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
     Hocam sorduğum soruya hala cevap alamadım. Yoksa biz gençleri önemsemiyormusunuz ? Bu gençlerden bir şey olmaz !!! ne gerek var cevap verip kendimi niye yorayım mı ? diyorsunuz...

Sorularıma cevap arıyorum ...  Saygılarımla...

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
        Sevgili Kenan,
        Birinci davetine bilerek cevap vermedim.Ama ikincisindeki siteme dayanamadım.Cevap vermek zorunda biraktın beni.
        Öncelikle,siz gençleri önemsememek gibi bir duruma düşmek istemem.Çünkü gençliğimiz geleceğimizdir.Sizlerle sohbet etmek ve naçizane tecrübelerimizi paylaşmak benimle birlikte tüm yetişkinlerin görevi olmalı.Özel konuşmalarımızdada şahsınıza belirttiğim gibi,"bir bilen" bilmişliği içinde olmayı ve bu konumda görülmeyi  hiçbir zaman istemediğime sen şahitsindir.Bu anlamda anlaşılma çabası içinde de hiçbir zaman olmadım."Bir bilenlik" haddimize de değildir.Bizim üzerimizde nice değerler vardır ki onların da bu siteden gençlerle birikimlerini paylaşmalarını arzu ettim her zaman...Bir yazımda da belirtmiştim; öğretmen,doktor,mühendis,avukat;hatta işadamı pozisyonunda olanlara çağrıda bulunmuş ve köyümüz insanının her yönlü yücelmesi için tecrübelerini paylaşmalarını istemiştim.
         Ama heyhat !
         Bu çağrımı kendim söyledim kendim işittim.Bu durumda sitede yazı yazmamı bazı kişiler "ahkam kesme" ile ilintilendirmesi  beni çok ama çok üzmüştür.Keşke bu suçlama pozisyonunda olanlar hayat tecrübelerini ahkam kesme de olsa hepimizle paylaşsalar da onlara teşekkür etsek diye düşünüyorum.Ya öğrenen ol ya da öğreten.Üçüncüsü olma helak olursun.
        Kendimden bahsetmem nahoş oluyor,şık düşmüyor biliyorum, ama bu iğneli havan toplarına karşı mütevazi olamayacağım,üzgünüm.Çünkü nihayetinde hepimiz nefis taşıyoruz.Hayatı boyunca bir çivi çakmamış makulelerin çabalarının boş olduğunu,kafalarında yeteri kadar memleket menfaatına fikir kırıntısı sokmayanların "ahkam kesmeleri" yaralayıcı ve inciticidir.Çocukluğumdan beri yetiştirilme tarzımla,gerek ailemden aldığim eğitim,okullardan aldığım öğretim ve tecrübe sahibi hocalarımın yön tutturması, Türkiyenin ve dünyanın yetiştirdiği saygın ilim ve fikir adamlarından gerek konferans,gerekse yazılı veya görsel eserlerinden yararlanarak oluşturduğum birikimlerimi herkesle paylaşmaktan daha güzel ne olabilir ki...Hele hele genç dimağların yetiştirilmesindeki iştiyaklı arzularımın imkanlar dahilinde paylaşılması en büyük gayelerimdendir.
        21.yy'da başdöndürücü hızla gelişen teknolöji ve iletişim,her gün yeni yeni dünyalar keşfettirmekte;bu siteyi kurmakla da bu hızlı haberleşme olanağını evimize kadar getirdiğinizden dolayı,sana ve değerli partnerin İsmail'e herkesin çok şeyler borçlu olduğunu belirtmem mübalağa olmaz sanırım.
        Bu sitenin herşeyden önce önemini belirtmem malümun ilamı olur.Hiç kimse kötü bir başlangıç diyemez bu girişime..Çoğu mahalli yerleşimin kıskandığı ve gıpta ile seyrtettiği bu girişimi,kendi içimizdekilerin  anlamamaları hangi davranış biçimi ile izahi mümkündür bilemiyorum.Haset ve kibirin yedi kat yere gömülmesi için yapılacak tek işin dünya medeniyetlerini özümsemek olduğunu bilebilseler bu davranışlarından vaz geçeceklerine eminim.
        Bir insan ki;güzel şeyler yap dersin;yapmaz,güzel şeyler yaparsın,engellemeye kalkar; o insan kötüdür.Uzak dur.
        Bir insan ki; mütevazi davranışını korkaklık diye niteler,abuk subuk avantürlerini kahramanlık olarak niteler;o insan yaramazdır.Uzak dur.
        Bir insan ki;bilmediğini bilmez,bildiğini kıskanarak bildirmez;o insan tehlikelidir.Uzak dur.
        Bir insan ki;onun olmasın benim olsun,benden başkasının olmasına müsaade etmem anlayışındadır;o hasistir.Ondan uzak dur.
        Bir insan ki;başkasının on iyiliğini taktir etmez,kendisinin bir ikramını her gün yüze vurur;o adam sahtekardır.Ondan uzak dur.
        Bir insan ki;bir toplumda olmayan kişilerin arkasından  konuşur,ama kendisinin onlarca kusurunu kabullenmez;O adam gammazdır,yalancıdır,yobazdır,fitne çıkaran deccaldır,despottur,tutucudur,faşisttir.Ondan uzak dur.
        Sevgili gençler,
        Gerçekten sizleri seviyoruz.Sevmeyeniniz üç ise sevenleriniz yüzlercedir.Buna inanın.Bırakın birbirinizle didişmeyi de kaynaşın.Birbirinizi ALLAH Rızası için sevin.İlşkilerinizde ileriye dönük kin ve garez bırakacak davranışlardan,sözlerden kaçının.
        En önemlisi okuyun,okuyabildiğiniz kadar.Üniversiteyi düşünmeyen genç ileride kafasını çokça taşa çalar.Ne var halimde;işte geçinip gidiyorum diyenlerinizi görür gibiyim.Ama sığ düşünürsünüz bu şekilde düşünmekle.Acaba Üniversiteyi bitiren biri olsaydınız;şu anda anayasa mahkemesi üyesi veya bakan olmayacağınızı garanti edebilir misiniz? Ne belli,belki de bulunduğunuz ilçenin belediye başkanı olmama sebebiniz bu eksikliğinizdendir. Olamaz mı? Hiç olmazsa kitap okuyun.Günde iki saatinizi kitaba ayırın.Boş zamanlarınızda sokak gezilerinizi yaparken bir kitapçıya,yayınevine uğrayın.Yolunuzu oraya çevirin.Kitaplaradan satınalmasanız bile hiç olmazsa kitabın ismine, yazarına bakın.Dokunun kitaba.Şöyle ön yüzü ile arka kapağına bakın.Resimlerine bakın.Yazarının biyografisini iki dakikada okuyun.Çok şey kazandıracak size bu davranış,inanın...
        Bu site hepimiz için çok önemli fırsattır.Bu fırsatı iyi değerlendirin.Birbirinizle tatlıya bağlanan bir tartışma yaptığınızı göremedik.Ne zaman bir konu hakkında tartışma yapılsa sonu acıya bağlandı.Ve site yöneticileri tüm mesajları silmek zorunda kaldı.Bu yol da güzel bir yol değil.Çünkü mesajı silinenler haklı olarak gönül koyup küsüp ayrılıyor.
        İki yıl önce tanıştığım bu sitede bir çok değerli bayan kardeşlerimizi şimdilerde göremememizin nedeni nedir acaba? Hani Nur61,hani Mahfi,hani Ebru...Kala kala Günay ve Makbule Hanım'la birlikte Lema, Kardelen ve Neşeli05 kalmışlardır.Onların da yazı sayıları gittikçe azalmaktadır.Aynı köylü ve hemen hemen birbiri ile akraba olmayan evin kalmadığı bir ortamda hanım kardeşlerimizin düşünce dağarcıklarını paylaşmaya bile tahammülü olmayan ham softalara dönüştüğümüzün farkıda mıyız?
         Bayanlara tahammülümüz olmadığı gibi erkeklerimizin davranışlarındaki hitaplarında tasvip edilmeyen bir uslubun varlığına ne dersiniz? Ne isteniyor ALLAH aşkına...Ben üstünüm demekle işin sonunu getirmek mümkün mü? Herkesin birbirini üstünlüğü ile kabullenmesi ile pratik çözüme,çatışmasız sonuca ulaşılacağını kestiremeyen insanımızı hangi isimle isimlendirirsiniz?
         Vereceğim bir başka  mesaj var.
         Son zamanlarda Köyümüz adını taşıyan derneklerimizden İstanbul Gülen Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kendi içinde yönetimsel bir kriz atlatmaktadır.Hepimizin dileği bu krizi sağ salim akıl sahibi ve sağ duyulu insanımız sayesinde atlatacak ve Köy derneğimiz layık olduğu yere getirilecektir.Buna inancımız sonsuzdur.
         Bu dernek ve tüm derneklerimiz bizim yüz akımızdır.Bu derrnekler sayesinde birçok insanımıza veya ortak işlerimize yardım yapılmıştır.Bu derneklerden birine üye olan tüm derneklere üye olmuş gibi ortak sorumluluk taşımalıdır. Nitekim geçen yıl yapılan ve çok beğeni toplayan aynı zamanda çok hayırlı bir sonuca hizmet eden "KERMES" etkinliğine üye olmasa bile,Trabzon,Samsun,Amasya,İzmir,İskenderun,Bursa ve diğer illerden koliler dolusu mal gönderilmiştir.Bu malların satımı ile elde edilen paraların Üniversiteli gençlerimize burs olarak döndürülmesi çalışması taktire şayandı.Bu etkinlikte toplanılan eşyanın sadece İstanbul derneğine bağlı üyelerden değil "KÖYLÜLERDEN" toplandığını bilmeyenlere anlatmakta fayda var sanırım.Dolayısıyla tüm derneklerimizin etkinliklerine söz söylemenin "yönetime müdahale" anlamı taşımadığını,aksine yönetime yardımcı olmak için fikir söylendiğinin farkında olunmalıdır.Bölünme sinyalleri içine girilmemesi köyünü seven akıl sahibi herkese düşen bir "YÜK"tür.
         GÜLEN KÖYÜ logosunu taşıyan her oluşuma,bebeğinden son nefesini henüz vermeyen insanımıza kadar herkesin TAVSİYE hakkı vardır.Çünkü bu ad hepimizin ortak malıdır.Yönetim kurulundakiler dışında "yönetim şekli"ne karışmamak şartı ile alınan kararların uygulanmasında herkesin söz söyleme hakkını kimse kimsenin elinden alamaz.Dernekçilik faaliyeti aile şirketini yönetmeye benzemez.Karmaşık,virajlı ama bir o kadar da hayırlı bir uğraştır.Şahsi egoların tatmin aracı değil,ortak menfaatlerin bileşkesidir dernekler...Kısaca tahammül gerektiren,sabırlı ve sinirlerin kavi olduğu yerlerdir buralar.
          Tüm gençleri bu vesile ile selamlar,sitede ve dernekte aktif olmaya davet ederim.
          Kalın sağlıcakla....  
          Selam ve dualarımla...

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
  • 46 Mesajı Toplam
    75 Kere Beğenildi
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
     Hocam tek kelime ile yazınıza yorum getirmek istiyorum. Mükemmel...Mükemmel...Mükemmel...ALLAH sizden razı olsun. Herkes gibi benimde bu yazıdan çok alacağım şey var. Çerçeve yapıp baş ucumuza asmalı ve sürekli okumalıyız. Tam bir hayat dersi.A...E...O...

desen 49

• Aktif Visirli
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
 Sayin hocam sizin yazilariniz ahkam kesmek olarak  tabir ediliyorsa ben kendi adima kabadayi agiziyla yazilmis insanlari kücük gören yazilari okumakdansa  sizin `ahkam ´ kesen yazilarinizi okuyarak kendimi gelistirmeye raziyim.

Hele bu tesbit bir harika.
Bir insan ki;bilmediğini bilmez,bildiğini kıskanarak bildirmez;o insan tehlikelidir.Uzak dur.

Saygilarimi sunuyorum hocam

Kemal Algül.

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Aktif Visirli
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
Hocam ,eline kalemine ve yüreğine sağlık ,ne diyeyim,bir şiir gibi,bir ferman gibi,bir destan gibi,bir öğüt gibi,ne ararsan bulabileceğimiz bir yazı kaleme almışsın.Keşke herkes senin bakış açın gibi olaylara bakabilse..Yavuz kardeşimin dediği gibi,tam bir hayat dersi...varol hocam....saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle ,,,ALLAHa emanet ol

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    Değerli hocam öncelikle bizlere değer verip böyle güzel bir yazıya cevap verdiğiniz için teşekkürler. Şimdi sizin bu yazınızı okuyupta buna ahkam kesiyor diyen insanlarla zaten gülen köylülerinin hiç işi olmaz haa bunu derken asla o insanları dışlamıyoruz burada sakın yanlış anlaşılmayalım sadece bizde zamanında bu işe girerken pire için çok yorgan yaktık ama zararlı biz çıktık bu yüzden hamdık şimdi piştik Elhamdulillah.

Gulenkoyu.com yönetiminde bulunan ben İsmail Düzenli ve Kenan Yazıcı yazınızda belirttiğiniz gibi mesaj silme olayında inanın biz o yazıyı yazandan daha çok zorlandık ama bunu yapmak zorundaydık sitenin selameti açısından ve kalp kırmamak için insanlarımızı kaybetmemek kazanmak için yapmak zorundaydık. inanın ki bunu yaparkende asla kendi başımıza davranmadık büyüğümüz, abimiz dediğimiz akıl danışdığımız kişilerle istişare içinde karar verdik. Onaları burada açıklamak istemiyorum onlar kendilerini biliyorlar ALLAH hepinizden razı olsun.

Sonuç olarak ben kimseden kırkın değilim ben ve ekibim adına sitede huzur bozanlara asla yer vermeyeceğiz bi şekilde onları da kazanacağız bir kişiyi dahil aramazdan kovmayacağız.

Affınıza sığınarak Hakkınızı Helal edin. ALLAH'a Emanet Olunuz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Değerli Hocam; yazınızı bir solukta okudum. Gerçekten çok isabetli, toparlayıcı, öğretici ve özetleyici olmuş, kaleminize sağlık! 

Ayrıca Türkçe'yi kullanım şeklinizle de örnek oldunuz. Çünkü; dil bir milletin varlığıdır, bütünlüğüdür. Hassasiyet ve değer ister.Teşekkür ederim.

Yazınızda; elmaslar, altınlar, cevherler kıymetinde baba öğütleri verdiniz. Dolup ta taştığınızı gösteren bir yazı..

Daha nice paylaşımlarınızı ve öğütlerinizi bizden esirgemeyiniz. Çünkü; bilgi ve tecrübe çok değerlidir. Atadan-babadan- dededen geçecek en değerli miras ÖĞÜTLERDİR, TECRÜBELERDİR.

Kabalık, zorbalık sathidir, tutunamaz, sevilmez, yemekteki kıl gibidir, tiksindirir. Ama letafet ve nezaket ağırdır ve her yerde tutunur, gül gibidir. Gönül bahçelerinde baş köşededir.

Selâmetle...

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
   Çok değerli Yavuz,Ahmet,Kemal,İsmail ve Gülşen(LEMA) kardeşlerim,
   Yazıma yapmış olduğunuz yorumlarınızdan dolayı şükranlarımı arzediyorum.Özellikle Gülşen Hanım'a...
   Biliyorum ki;burada yorum yapanlardan kat kat fazlası bu görüşlerimize gönülden onay vermiştir.Bizler bu toplumun parçasıyız.Hamurumuz aynı yoğrulmuş.Kötülüğe kahır ekseriyetle pirim vermeyiz.Aramızdaki "ayrık otları" olsa bile onları aramızdan (tolore,izole) ayıklamasını bilecek kadar feraset sahibiyiz.
   Tek kusurumuz kendimizi,haklılığımızı izah edecek propagandayı beceremememizdendir.Malımızı satmasını beceremeyiz.Kötü bir tüccarız bir bakıma...İçimizdeki zenginliklerin kimse farkında değil.Köşede buçakta kalır hep o zenginler.Biraz da inancımızın gereği gibi görürüz bu gizemleri.Aslında bazı davranışlarımızı gizlilik içinde değil aşıkar yapmamızda fayda vardır. "Üzüm üzüme baka baka kararır" misali toplumun etkileşimini teşvikte fayda vardır.Aramızdaki "CAZGIR" ların cızırtıları ile dışarda değerlendirilmemiz "gülen köyü" patentini hep olumsuz imajla anımsatmıştır.
   Bir ayette;"İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ HELAK EDER MİSİN ALLAHIM" diye buyurur Rabbim.
   Biz içimizdeki beyinsizleri beyinli hale getirmezsek "helak" olmayı da göze almışız demektir.
   İnönü'nün çok meşhur bir sözü vardır."Bir toplumda namuslular namussuzlar kadar cesur olmadığı müddetçe o toplum kaybetmeye mahkümdur" der.Diğer yandan bir Arap atasözünde; "KÜLLÜ CAHİLÜN CESURUN"; yani "bütün cahiller cesurdur" der.
   Bu üç fikri birleştirdiğimizde ortaya çıkaracağımız anafikir şu olmalıdır:
   Cahil cesareti ile değil,akıl (beyin) feraseti ile insanımızın tümünü bir alanda tutmanın yollarını aramak mecburiyetindeyiz.İçimizdeki cazgırıyla,ham yobazıyla,kabadayısıyla,mülayimiyle,cahiliyle,alimiyle tüm olumsuz ve olumlu "insan" unsurunu bir arada tutabilecek tutkalları bulmak zorundayız.
   Bu tutkalı bulan akıllıdır,önderdir,liderdir,baştacımızdır.Yoksa;eline sopayı alıp,beline silahı koyanlardan ne bu memlekete hayır gelir ne de kendi ailesine...
   VESSELAM....

Facebook Yorumları

Twittear