CANIM ANNEME SON VEDA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CANIM ANNEME SON VEDA  (Okunma sayısı 4326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Ben sevdamı suya yazdım sır oldu...
  • Moderatör
  • *
  • Nefsimin şerrinden sana sığınırım Rab'bim...
  • GSM: 05536111909
  • Kan Grubu: Seçmediniz
CANIM ANNEME SON VEDA
« Topic Start: 05 Kasım 2008 - 21:53 »
  • Yayınlama
  •                                              CANIM ANNEME SON VEDA

ANNE ACISI                 

1999 yılının son günlerine gelmiştik,köyden bir telefon geldi bu telefon hayatımın en acı haberini veren ve bizi yasa boğacak olan bir telefondu.Telefonun diğer ucunda ki köydeki Rıfat ağabeyimden başkası değildi.Ağabeyimin sesi çok üzgündüAnnemizin çok hasta olduğunu söylüyordu.Beni dünyaya getiren bana canından  can,kanından kan veren,ömrünü benim için feda eden insanın çok hasta olduğunu,belki de son anlarını yaşıyor olduğunu söylüyordu.
    Bir ara telefonu annemin yanına götürüp sesini bana dinletmişti.Ben benden geçmiştim,ben bende bitmiştim.Duramazdım daha İstanbul’larda yaşayamazdım.O muhteşem insan o melek insan acıçekiyordu,inliyordu,benim Annemdi bu benim Annem.ALLAH’ım dayanamazdım ben buna dayanamazdım, hayır olamaz hayır daha değildi.O,o benim daha mürüvvetimi görmemişti bile,o daha benim evimi görmemişti bile.Çok sevinmişti ev aldığımız zaman oğlum kurtuldu sefaletten dediği evimi  görmemişti bile.Yengemler bana üzülme boşuna,o hep böyle nefes darlığı çekiyor ama düzeliyor dediler.Bu benim kafama girermiydi hiç,ben annemin sesini duymuştum.Ben ağlıyordum gözlerimin yaşı akıyordu.Hemen o sabah yola çıkmıştık,Mehmet ağabeyim Mürüvvet yengem,Teyzem ve eşim gidiyorduk. Akşam üstü Suşehri’ne varmış hastaneye ulaşmıştık.Heyecanla merdivenleri koşar adımlarla çıkarak annemin vardığı odaya ulaşmıştık.Odanın kapısından içeri girer girmez
    Annemi görmüştüm Annem çökmüş,küçülmüş adeta bir bebek gibi yatıyor kendinden geçmiş koma içerisinde,yüzü bembeyaz ve acılar içinde inliyordu annem o,o benim annemdi anneeem. Aneeeee.Annem ölüyordu, o bizleri terk ediyordu,o Rab’bisine gidiyordu.Yengemin Annesi Anneme hacı bak oğlun Sedat geldi dedi,o zaman canım Annem hani dedi hani oğlum. Ben kendimi zor tutuyordum çığlıklar atmamak için, Ben hemen yanına koştum Anne,Anne buradayım, bak geldim canım anam,geldim buradayım işte.Canım annemin benimle yani en küçük oğluyla,en küçük çocuğuyla son konuşmasıydı bu.Son bir kez Canım Annem geldin mi yavrum dedi, evet dedim Anneciğim evet geldim Sen hasta olursunda ben hiç gelmezmiyim anam gelmezmiyim İstanbul’lar hatta Dünya’lar  bana dar gelmez mi.Eşim Anneme Anne bende buradayım beni tanıdın mı Annemde evet yavrum tanıdım sen Zehra sın dedi.Annemde inlemeden başka bir şey  duyulmuyordu artık.O artık kendi alemine dalmıştı.Sabaha doğru ablamlar da gelmiş kavuşmuşlardı ama konuşmak nasip  olmamıştı onlara,çünkü canım Anam komadaydı artık.Biz eşimle sabaha  doğru köye gittik ki ablamlar da Anamla haşır neşir olabilsinler diye.Canım Anam hep mübarek günlerde ölen kimselere yerinir ALLAH’ın iyi kuluymuş ki böyle mübarek bir günde öldü ne mutlu diyordu.Diyordu ki  ALLAH’ım benimde canımı böyle mübarek bir günde alsın diyordu. Evet Canım anamın duaları kabul olmuş ve Rab bisine kavuşmuş bizleri yalan dünyanın yaşam mücadelesiyle baş başa koyup bizleri yetimlerin listesine dahil olmak üzere terki diyar edip göçüp gitmişti.Hem de mübarek Ramazan ayının son Cuma günü.Ve 1999 yılının 31 Aralığında bizlere veda etti.
    YÜCE RABBİM seni peygamber efendimize  komşu eylesin Canım Anam.MERHAMETLİ YARATAN’IMIZ SENİ ŞEHİT’LER MERTEBESİNE YÜCELTSİN SEN BİZİ RAZI ETTİN BİZDE SENDEN RAZIYIZ ANAM.
    CENABI MEVLA’M VARSA GÜNAHLARINI BAĞIŞLASIN.ESİRGEYİCİ VE BAĞIŞLAYICI MERHAMETİ BOL OLAN RAB’BİM SENİ CENNETİN EN GÜZEL YERİNE ULAŞTIRSIN AMİN!!!!!!
    Artık Babam altmış yıllık hayat arkadaşını,bizde canım Anamızı kaybetmiştik.Biz haberi alır almaz koştuk hastaneye.Rıfat ağabeyimle Anamın yattığı odaya girdiğimizde Anamın yüzünün örtük olduğunu gördük yıkılmıştık ,sarılıp anamıza dakikalarca ağladık.Ağabeyimler ve babam Cuma namazına gittiler.Hastaneden Annemi çıkarmamız gerekiyordu.morga koymamak için.Ben Annemi alıp ambulansla köye götürdüm.Ayaklarıyla yürüyerek gittiği bu köye şimdi ambulansla dünyasını değiştirmiş olarak dönüyordu.
    Canım Rahmetli annem.Ve biz Annesizdik,bir tarafımız yıkılmıştı.Ve bilemediğimiz o annesizlik acısını bizde tatmıştık.Artık Rahmetli Annemi ancak rüyalarımda görüyorum.Bekle Anneciğim bekle,bir gün bende sana geleceğim...
    Selam ve Dua'larımla.

sedat151995@mynet.com.tr

VEFA YANLIZCA İSTANBUL'DA BULUNAN BİR SEMT İSMİ DEĞİL,
    AYNI ZAMANDA DA DOSTUN DOSTU UNUTMAMASIDIR.

SEDAT YILDIRIM
    O NE DERSE O ODUR.
    O NE DERSE O OLUR.
    EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
    GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
    SEDAT YILDIRIM

• kardelen
    • Aktif Visirli
    • *
    • fotto
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #1: 10 Kasım 2008 - 16:11 »
  • Yayınlama
  • ALLAH RAHMET EYLESIN.sizede sabirlar versin sedat bey :'(

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #2: 10 Kasım 2008 - 18:56 »
  • Yayınlama
  • Rabbim sizi cennetinde tekrar kavuştursun ve Sevgililer Sevgilisine komşu eylesin!
    You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Moderatör
    • *
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #3: 10 Kasım 2008 - 19:55 »
  • Yayınlama
  • ALLAH RAHMET EYLESIN.sizede sabirlar versin sedat bey :'(
    Rab'bim razı olsun sizden değerli Bacı'm.Canım annem 31 Aralık 1999'da Ramazan ayında ve Mübarek Cuma gününde vefat etti.Her zamandan Rab'bisinden mübarek bir günde ölmeyi diliyordu ve Dua ettiği gibide vefat etti.
    Rab'bim herkesin annesine yaşayanlarına uzun ömür,hastalarına acil şifa,ölmüşlerinede Rahmet eylesin İnşaALLAH.
    Selam ve Dua ile.

SEDAT YILDIRIM
    O NE DERSE O ODUR.
    O NE DERSE O OLUR.
    EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
    GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
    SEDAT YILDIRIM

• Moderatör
    • *
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #4: 10 Kasım 2008 - 19:56 »
  • Yayınlama
  • Rabbim sizi cennetinde tekrar kavuştursun ve Sevgililer Sevgilisine komşu eylesin!

S.A.Mevlam dileğinizi kabul buyursun İnşaALLAH.Dua'larınız Dua'larımdır,bil mukabele değerli Bacı'm.Selam ve Dua ile.

SEDAT YILDIRIM
    O NE DERSE O ODUR.
    O NE DERSE O OLUR.
    EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
    GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
    SEDAT YILDIRIM

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 05356886550
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #5: 10 Kasım 2008 - 20:29 »
  • Yayınlama
  • abi ne kadar güzel kaleme almışsın duygulanmamak elde deyil ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun
    ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Moderatör
    • *
    CANIM ANNEME SON VEDA
    « Yanıtla #6: 10 Kasım 2008 - 21:26 »
  • Yayınlama
  • abi ne kadar güzel kaleme almışsın duygulanmamak elde deyil ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun

S.A.ALLAH C.C.Razı olsun sendende kardeşim,işin içinde Anne olunca duygulanmamak eldemi,o ayaklarının altı öpülesi annelerimiz,o cefakar annelerimiz.Biz onlar içiğn ne yapsakta ne etsekte VALLAHi Billahi yine emeklerini ödeyemeyiz.
    Onlar yüce varlıklardırki,şu örnek onların ne kadar dğerli ve yüce olduklarını anlatmaya yeter benim fikrimce.Alemlerin efendisi Hazreti Muhammet (S.A.V.) efendimiz ne demiş;Onlara öf bile demeyiniz.
    Onlara öf bile demek hakkımız yoksa eğer,işte ordan anla.
    Unutmayalımki Cenet Annelerin ayakları altındadır.
    Onlara canım feda.
    Selam ve Dua ile.

SEDAT YILDIRIM
    O NE DERSE O ODUR.
    O NE DERSE O OLUR.
    EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
    GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
    SEDAT YILDIRIM

Facebook Yorumları

Twittear