ERKAN OCAKLI ABİMİZ VEFAT ETMİŞTİR.ALLAH RAHMET EYLESİN. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ERKAN OCAKLI ABİMİZ VEFAT ETMİŞTİR.ALLAH RAHMET EYLESİN.  (Okunma sayısı 6569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
            Senin türkülerinle büyüdük abimiz,senden sonra senin yerini dolduracak kimse gelmedi.Sen Karadeniz müziğinin en değerli ve en beyefendi sanatcısı olarak tarihdeki yerini aldın.Yaşadığın rahatsızlığın günahlarına kefaret olur inşALLAH.Mekanın cennet olsun.

desen 49

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
ALLAH rahmet eylesin gercekten cok güzel söylerdi
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
Ezanlar bu kez onun için okunacak

Pankreas kanseriyle mücadele eden ve hastalığı nedeniyle tedavi altına alınan ünlü karadenizli sanatçı Erkan Ocaklı hayatını kaybetti.  'Mısırı kuruttun mi' ve 'Ula Ula Niyazi' gibi Karadeniz klasiklerine imza atan Erkan Ocaklı 1949 yılında Trabzon’da doğdu.

Aslen Artvin Arhavi’li. Çocukluğu Maçka’da geçti. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. Kırka yakın albüm yaptı. Altı tane de filmde oynadı, yönetmenlik yaptı. Televizyon programları yaptı. İki kez evlenen Ocaklı'nın  iki de çocuğu var.

Ocaklı, 1970’li yılların başında, elinde bağlamasıyla Karadeniz’in hiç de alışık olmadığı bir yoldan müzik dünyasına girdi, hit parçalar üretti. Yaptığı plak ve albümlerin sayısını unuttuğunu söylese de, kırka yakın albüm, üç yüz elli civarında besteye imza attı.

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • GSM: 05337352022
Mekanı Cennet olsun ALLAH taksiratını affeylesin.

Erkan Ocaklı Kimdir?
1949 Trabzon doğumlu olan Ocaklı Aslen Arhavili. Çocukluğu Maçka'da geçiren ünlü türkücü kırka yakın albüm yaptı. Az sayıda filmde oynadı, yönetmenlik yaptı. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. İki kere evlendi, iki çocuğu var

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
ALLAH gani gani rahmet eylesin. Kendisi en büyük dayımın çocukluk arkadaşıydı..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
mekanı cennet olsun .senın yerın kolay kolay doldurulmaz sen karadenızın gururusun
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Zeynep_61

• Ziyaretçi
TÜM KARADENİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

akşam  aldık  haberi  bütün  yürekler  yandı
Türk sanat dünyasından büyük bir yıldız kaydı

Sn Erkan OCAKLI ALLAH rahmet eylesin
Bütün  KARADENİZE ALLAH sabırlar versin

Zor  gelir  böyleleri  sanatta  çığır  açar
Onun  türkülerinde  herkese  kapı  açar

Sevdalı  sevdasını senin türkünle yaşar
Yaralı   yarasını   senin türkünle  sarar 

Eminenin  türküsü   dolaştı   dilden   dile
O  büyük  sevdasını   anlattı  türkülerde

Maçkanın  dereleri  Erkanım  diye  Ağlar
Dağları  içten  içe  sana  ağıtlar  yakar

Anlattım  nacizane  duygularımda  seni
Elbet  toprak  olacak  hepimizin  bedeni

***Arkadaşlar hepimizin başı sağolsun.......................

• Süper Moderatör
  • *
ALLAH Rahmet etsin.ALLAH (varsa) günahlarını affetsin..Yeri doldurulamayacak bir sanatçı idi.Karadeniz'in uluslararası temsilcisi idi.(GALÜÜ İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİĞUUN)

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
ALLAH Rahmet eylesin mekani cennet olsun !!! cok üzüldüm ama  bukadarmis günü yapacak tek sey dua !!!!! saygilarla

• Aktif Visirli
  • *
ALLAH rahmet eylesin.Karadeniz müziğinin çınarlarından biriydi.
asla birilerinin umudunu kırma,belkide sahip oldukları tek şey odur.

• Süper Moderatör
  • *
Erkan Ocakli`nin öldügünü duyunca aklima 35 sene öncesi geldi.Günesli ilkbahar günlerinde,meyve agaclari cicek acmis ortalik buram,buram cicek kokarken,köy halki tarlalarda bir o yana,bir bu yana kimi akbini asaga,kimi topragi yukari,(her tarla`nin,topragin karis,karis islendigi yillar)birde ateslenen ocaklar ve öglen yemegi hazirliklari baslayinca cevreye yayilan ve aciktiran yemek kokularina Zabit dayinin pikap`ina attigi Erkan ocakli plagi ve "ben ölürsem usaklar,Eminem ne yapacak" türküleriyle insanlar bir okadar daha neselenir günün güzelligi bir okadar daha artardi.ne güzel günler di o günler. ölümünle "Emine" yetim kaldi Erkan agabey.
Her hüzünlü ask`da,sevda`da bir misra türküsü olan,karadeniz`i "SAZ" ile tanistiran,bulusturan,kendi deyimiyle orali,burali degil iyi bir karadenizliyim diyen Erkan abimize Rabbim den rahmet,Ailesine ve sevenlerine sabir,selamet dilerim. tüm Karadeniz`in,Karadenizlilerin basi sag olsun.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani : Servet Isildar-Stuttgart / Almanya
"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
Benim babam hep anlatirdi, bugünde yine andik mehrum Erkan Ocakliyi.
Avrupada Konserlere geldiginde 1970-......yillari hep beraber babamla berlini gezerdiler.

Rabbim Mekanini cennet eylesin. ailesinin ve bütün Karadenizlilin Basi sagolsun. :(
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

Sevenleri Ocaklı'nın tabutuna çiçek ve karanfil atarak son görevlerini yerine getirmeye çalıştı.
Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Karadeniz müziğinin ünlü sesi Erkan Ocaklı son yolculuğuna uğurlandı. Üsküdar'daki İlahiyat Fakültesi Camii'nde düzenlenen törene katılanlar, cami avlusuna sığmadı.

Pankreas kanseri tedavisi gördüğü Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçtiğimiz gün hayatını kaybeden sanatçı Erkan Ocaklı bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazında sevenleri ünlü türkücüyü son yolculuğuna Türk bayrağına sarılı tabutunu çiçeklerle süsleyere uğurladı. Cenaze törenine İstanbul Valisi Muammer Güler, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Atalay, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yapımcı Şahin Özer, Türkücü İsmail Türüt, çok sayıda sanatçı ve Ocaklı'nın ailesiyle binlerce seveni katıldı. Cenaze namazı kılındıktan sonra İstanbul Valisi Muammer Güler kısa bir konuşma yaparak, Erkan Ocaklı'nın Karadeniz müziğini sadece Karadenize değil herkese sevdirdiğini ve duygularıyla yaşadığını ifade etti.

İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Erkan Ocaklı'nın tabutu cenaze aracına taşındı. Fakat aşırı izdihamdan dolayı cenaze uzun süre cami avlusundan çıkarılamadı.  Ocaklı'nın tabutu cenaze aracına güçlükle konulabildi. Cenaze Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Çok sevdiğimiz, saydığımız, bizi güldüren, ağlatan örfünü adetini çok iyi koruyan bir sanatçımızdı" diye konuştu. Yapımcı Şahin Özer de Erkan Ocaklı'nın cenazene törenine katılımın yoğunluğuna dikkat çekerek, "Büyük bir sanatçıyı kaybettik, halkımız sanatçısına sahip çıktı, burada bunu gördük" diye konuştu.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear