Ömer Öngüt kimdir? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Ömer Öngüt kimdir?  (Okunma sayısı 16465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Ahmet Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.151
 • Cinsiyet: Bay
Ömer Öngüt kimdir?
« Topic Start: 29 Kasım 2008 - 03:37 »
 • Yayınlama
 • İslam alemi üzerinde, insanlık için kötü emelleri olan Yahudilerin ve işbirlikçilerinin hiç haz etmedikleri, düşmanlık besledikleri bir din büyüğü Ömer Öngüt.

  Hakkında bilgi toplamaya, sizlerle paylaşmaya çalıştık. Kendisini eleştiren, düşmanlık edenlere bakınız ne güzel cevaplar vermiş.

  Cemaatlere Eleştiri:

  Hiç kimseye asla garaz ve düşmanlığımız yoktur. Fakat hiç kimsenin küfrüne rızâ gösterenlerden de değilim.
  Biz ancak ALLAH-u Teâlâ'nın hükmünü ortaya koyarız ve o hükme göre onlara cevap veririz. Binaenaleyh ilâhî emirden çıkıp kendi arzusu ile kendi ismi altında ayrı bir din kurucuların üzerine gider ve hep Âyet-i kerime'lerle hakikati ortaya koyarız.

  Bizim bütün gayemiz ümmet-i Muhammed'in birleşmesi, Nur-i Muhammedî'nin yayılmasıdır. Onun içindir ki bu bölücülerin bu yanlış hareketlerini açık olarak arzederiz. Fakat hiçbirisinden cevap gelmiş değildir. Bunların hepsinin hakkında kitaplarımız vardır;
  “Âhir Zaman Âlimleri”,
  “Dinine ve Vatanına İhanet Eden, Nankör Bölücü, Sahte Halife, Sahte Kahraman, Cemalettin Kaplan ve Oğlu’nun İçyüzü”,
  “Küfrü Hoş Gören Narcılar’ın İçyüzü”,
  “Refah Dini’ne Mensup Mahmud Efendi’nin Mollalarına Cevaptır”,
  “Dinleri Süleymancılık, İmanları Para, Has Huyları Gasp, Meslekleri de Dilencilik Olan Süleymancıların İçyüzü”
  Ve bu kitaplara şimdiye kadar hiçbir zaman cevap verilememiştir. Mahkemeye başvurmuşlarsa da hiçbir mahkemeyi kazanamamışlardır. Bütün deliller de elimizde mevcuttur. Sizin deliliniz var mı? Haklı olduğunuza dair bir delil göstersenize!
  Diyanet derken bizim sözümüz eski Diyanet reisine idi.
  Dinimiz İslâm birdir, Kitabımız Kur’an-ı kerim'dir, Peygamber'imiz Muhammed Aleyhisselâm'dır, müslümanlar kardeşimizdir. Her müslümanı kardeş olarak tanırız. Çünkü Cenâb-ı Hakk Âyet-i kerime'sinde: “Müminler ancak kardeştirler.” buyuruyor. (Hucûrât: 10) Ancak bir isimle bir din kurmuş, İslâm cemaatini bölemeye çalışmış, bir taraftan maddesini, bir taraftan imanını çalmış olanların üzerinde ahkâm ile hareket ediyoruz ve üzerlerine gidiyoruz. Ümmet-i Muhammed'i birleştirmek için her bölücünün bölücülüğünü bu şekilde söndürmeye çalışıyoruz. Asıl gayemiz, Nûr-i Muhammedî’nin yayılması, müslüman kardeşlerimizin ALLAH ve Resul’ünde birleşmesidir. Tefrikaya düşüren bölücü ve tahripçilere emniyet ve iktidâ etmeyiniz. Zira onlar “Cumayı kıldırmamak”la müslümanları münafıklığa, “Fâiz almak helâldir.” diyerek küfre itiyorlar.
  Kur’an-ı kerim’de zekât verilecek yerler apaçık belirtildiği halde, gayesi dışında menfaatleri için zekât topluyorlar. Fakirin hakkını gasbediyorlar. İslâm düşmanları ile işbirliğine giriyor, iman ile küfrün karışmasına çalışıyorlar.Bu hareketleri ile hem İslâm’ı aslından uzaklaştırıyorlar, hem Ümmet-i Muhammed’in bölünmesine, hem de güzel vatanımızın parçalanmasına sebep oluyorlar. Gerçekten ALLAH ve Resul’ünde birleşelim ki, iç ve dış düşmanlara karşı mücadele edelim.
  Bu Âyet-i kerime’lerle, bu gerçeklerle, kendi tuttukları yolun vicdanlarında bir muhasebesini yapıp kararlarını versinler. Ya Âyet-i kerime’lere inanacaklar, bölücülükten vazgeçecekler; ya da inkâr edecekler, yoldan çıktıklarını kabul edecekler.

  Bize diyorlar ki “Siz bu beyanları ne cesaretle yaptınız, korkmuyor
  musunuz?” Evet, ALLAH’tan korktuğum için yapıyorum. Bu âciz kulunu dilerse alır, dilerse bırakır. Bu bizim için farksızdır. Hiç kimseye aslâ garaz ve düşmanlığımız yoktur. Fakat hiç kimsenin küfrüne rızâ gösterenlerden de değilim. Mühim olan “Ey kulum! Müslümanları kendilerine çekip fitne çıkaran, Ümmet-i Muhammed’i paramparça yapan bölücüleri görmedin mi? Onlara karşı ne gibi bir müdahalen oldu?” suâline karşı “Yâ Rabbelâlemin! Bu hâdim-i dervişân, Ümmet-i Muhammed’e yönelen fitne ateşini elimden geldiği kadar söndürmeye çalıştım. Kullarını ALLAH ve Resul’ünde toplamak ve birleştirmek için tâkatim nispetinde gayret ettim. Rızândan gayrı kimseden bir şey beklemedim ve korkmadım.” diyebileyim. Hakikat yolunu arayana yolunu tarif etmeye çalışıyoruz.

  Biz hiç kimseye bağlı değiliz, kimseden de bir şey beklemiyoruz. Biz ancak Hazret-i ALLAH ve Resul’üne -sallALLAHu aleyhi ve sellem- sığınırız. Onun içindir ki cesaretle konuşuyoruz. Kimseden de korkumuz yok. Biz “İLÂHÎ GÖRÜŞ BİRLİĞİNE DAVET” ederiz. Gelenlerin gönüllerine Hazret-i ALLAH ve Resul’ünün -sallALLAHu aleyhi ve sellem- muhabbetini ve emirlerini koymaya, her türlü bölücülükten arındırmakla yalnız Hazret-i ALLAH ve Resul’ünde -sallALLAHu aleyhi ve sellem- birleştirmeye, aralarında gerçek bir kardeşliğin tesisine gayret ederiz. Devlet ittifaktan doğar, devletsizlik ise nifaktan. Müslümanların birbirine yaklaşmaları, birleşmeleri, aralarında bir dayanışma husule gelmesi en büyük arzumuzdur. Hakk Celle ve Alâ Hazretlerimiz’den niyaz ederim ki fakirin bu arzularını basiret sahibi din kardeşlerimin ibret kulaklarına ulaştırsın, feyiz ve bereketini de ihsan buyursun.
  Muhakkak iç ve dış din ve vatan düşmanlarına karşı yekvücud olmamız lâzım.  • P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 3.158
  • Cinsiyet: Bayan
  • Quae nocent docent!...
  Ömer Öngüt kimdir?
  « Yanıtla #1: 09 Temmuz 2009 - 11:43 »
 • Yayınlama
 • TSK'nin içinden basına sızan ve Taraf Gazetesinin yayımladığı "Akp ve Gülen'i Bitirme" belgesinin içinde nedense bu adamın ismi geçiyordu. link ve haberden alıntıyı aşağıda ekliyorum:

  http://www.haber7.com/haber/20090612/AK-Parti-ve-Guleni-bitirme-plani.php

  TSK 'MASUM', İRTİCACILAR SUÇLU


  "Medya Faaliyetleri" bölümünde ise Ergenekon operasyonuna atıf yapılarak, TSK mensuplarının "masum" olduğu yönünde haberler yaptırılması isteniyor:'

  İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt
  gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler FG'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplarla özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacaktır.
  You Laugh At Me For Being Different...

  I Laugh At You For Being The Same..


   
  لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
  ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

  • ehli sünnet

  • Ziyaretçi
  Ömer Öngüt kimdir?
  « Yanıtla #2: 27 Ekim 2009 - 20:10 »
 • Yayınlama
 • cemalettin hoca hakkinda ne diyebiliyorsun ki ?
  ne gibi bi hattasini gördün, halifeligi ilan edmesi küfrü mü gerektiriyor ? yoksa halifelik ilan etmesi yassak mi,gayet  tabi islam a uygun bir sekilde halifeligini ilan etmistir. 


  • O Bir Visirli
  • *
  • İleti: 2
  • Cinsiyet: Bay
  Ömer Öngüt kimdir?
  « Yanıtla #3: 24 Mayıs 2011 - 19:34 »
 • Yayınlama
 • İslamı sadece kendi inandığı meşrep ve cemaat olarak kabul edenler hiç sevmezler Muhterem Ömer Öngütü. Çünkü o mübarek öyle bir zamanda vazife ilemesul edilmiştir ki, Efendimizin s.a.v ümmetim 72 fırkaya ayrılacak dediği ahir zamanda bu fırkaları tek tek ifşa etme görevi verilmiş olarak hizmet etmektedir islama. Bundan dolayı 72 farklı tenkit bile gelmesi normal karşılanmalıdır. Gelen tenkitlerin hepsi ayet ve hadis yerine polemiğe dayalı cümlelerden oluşmaktadır.


  Araştırmacı ve uyanık insanlar yazılanları okur ve nasibi kadar yol alırlar, Ömer Öngütün askeriye ile olan ilişkisi her türk vatandaşının yaptığı askerlik görevinden öte değildir. Bunu iddia eden ispatlamak zorundadır, ama o da bilirki, o fikir sadece zandan ötedir.


  Ömer Öngütü yakinen tanıyanlar gerçekten bilirler ki, o topluluk içersinde olanlar ne para ne makam ne de mevki ile meşgul değildirler. Banka ile işleri olmaz, yediklerine kadar her şeye dikkat eder haram değil şüphelilerden dahi uzak dururlar.

  En belirgin yönleri iyiliği emrettikleri kadar da kötülükten men ederler, asla küfre rıza göstermezler, suskun kalmazlar, bunda dolayı da tenkit edilirler ama bunu sadece Hakk rızası için Hakktan korktukları için yaparlar..


  Kısaca muhabbeti aşkı ilahinin tecelliyatını yaşatan tasavvuf ummanında bir damla olmak için yol alır boyun bükerler....Hakktır onların özü Hakktan gelir onların sözü.....

  • O Bir Visirli
  • *
  • İleti: 2
  • Cinsiyet: Bay
  Ömer Öngüt kimdir?
  « Yanıtla #4: 24 Mayıs 2011 - 19:36 »
 • Yayınlama
 • ergenkoncu olmadığını gösteren belge tabi kabul ederseniz

  <a href="http://www.dailymotion.com/video/xd1m79" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">Ömer Öngüt Efendinin Açıklaması</a>


  buda kanal7 deki :
  <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cseDXuHGLZA" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">kanal 7 ömer öngüt tekzip kararı</a>


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear