Mutlaka okuyun (İYİ ile KÖTÜ) - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Mutlaka okuyun (İYİ ile KÖTÜ)  (Okunma sayısı 3288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• HaLiLL

• Ziyaretçi
İYİ ile KÖTÜ çok iyi dost olarak bilinirler.Yedikleri içtikleri gecesi gündüzü ayrı gitmeyen bu dostlar kişiliklerinin zıt olmasına rağmen nasıl bu kadar sıkı dost oldukları konuşulur.Birgün İYİ ve KÖTÜ güneşin kendini gösterdiği bir havada gezerken sahil kıyısına inmeye karar vermişler.Denizi görünce ikiside hayranlıkla baka kalmışlar.Deniz o kadar güzel berrak narin duruyorki kıyafetlerini nasıl ve ne zaman girdiklerini bile fark etmemişler.Belli bir süre beraber yüzdükten sonra KÖTÜ olan gözden kaybolmuş.İYİ olan gözleri ile bakmış bakmış KÖTÜ olanı görememiş.Sonra denizden çıkmış ve bakmışki kıyafetleri yok.KÖTÜ olanın kıyafetleri orda ama kendi kıyafetleri yok.Anlamış KÖTÜ olanın kendine yakışacak olanı yaptığını.Ama kendi ne giyecek onu düşünüyo.Tabi çıplak gezmektense oda mecbur kalıp KÖTÜ olanın elbiselerini giyiyor ve sahilden ayrılıyor...    İŞTE asıl felaketler olanlardan sonra başlıyor.İnsanlar evet İnsanlar ogün bu gün İYİ ile KÖTÜ olanı ayırt edemiyolar...

• kardelen
  • Aktif Visirli
  • *
  • fotto
  • 27 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
güzel bir hikaye. insanlarin hic biri dört dörtlük degil tabi,malesefki kimse kötü dogmuyor.ama bu hikayede insanin dis görünüsü ön pilanda.bence insanin ici güzelligi yüzüne yansir. aslinda bu zamanda insanlar o kadar ustalasmiski kim iyi kim fesat secmek cok zor. darbeyi yiyince anliyor insan,ama gec kaliyor. neyse ALLAH c.c. kötülere hidayet versin ve kötünün serrinden korusun.kimmseler üzülmedigi bir dünya olsa kim bilir ne güzel olurdu. ah ah bunu hayal bile edemiyorum. tskle paylasimin icin kardesim.

• HaLiLL

• Ziyaretçi
yorumun için ben teşekkür ederim kimselerin üzülmediği bir dünya istemişsin çok güzel olurdu ama üzülmekte efendimiz S.A.V. örnek almaktır düşünmemizi sağlar aklımızı ne kadar kullanabiliyoruz onun kanıtıdır.dört dortlük dünya istemek akıllıca değil yoksa yaradılış olmazdı

• kardelen
  • Aktif Visirli
  • *
  • fotto
  • 27 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
cok haklisin ama ben yanlis anlattim icimdekileri. savaslar olmasin, cocuklar tacize ugramasin ölmesin. kulu Rabbim yaratti Rabbim alsin. bu gibi seyler olmasa. olmayadabilirdi aslinda. insanlarimiz ne yapicaklarini sasirmis durumda. 3 günlük dünya. neyin pesindeler.

• HaLiLL

• Ziyaretçi
Haklısın işte hep dudaklarımızdan eksilmeyen KEŞKE ama olmaması gereken bir kelime.ALLAH biliyorki biz içimizi temiz tuttuktan sonra tıpkı bir kedi nin mucizesi sırtımız yere gelmez Rabbimin izni ile ama bildiğimiz ama kaçtığımız ALLAH ın bizlere bıraktığı en güzel açık kapıyı görmüyoruz.YAZIK...

• kardelen
  • Aktif Visirli
  • *
  • fotto
  • 27 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
malesefki halil kardesim seyirci kaliyoruz üzüldügümüzle kaliyoruz. ben cok tesekkür ediyorum bu güzel sohbetin icin. ALLAH yar ve yardimcin olsun. sevgilerimle...

• HaLiLL

• Ziyaretçi
cümlemize ALLAH yardımcı olsun inşALLAH sohbet için önemli değil ben teşekkür ederim ALLAH a emanet olun.

Facebook Yorumları

Twittear