SUBLİMİNAL MESAJ - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SUBLİMİNAL MESAJ  (Okunma sayısı 3154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • P h o e n i X
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 3.158
 • Cinsiyet: Bayan
 • Quae nocent docent!...
SUBLİMİNAL MESAJ
« Topic Start: 11 Mart 2009 - 22:31 »
 • Yayınlama
 • İnsanın o anda fark edemediği, başka bir öğenin içine gizlenen ve bilinçaltı tarafından algılandığı öne sürülen mesajlardır.

  Bunlar; film ya da reklamlarda gözün görüp beyne sinyal gönderemeyeceği fakat bilinçaltının algılayabileceği hızdaki, 25.kare görüntüleri ve farklı objelerin bir araya gelmesiyle bilinçaltında oluşan toplu resimlerdir.

  İnsan gözü doğası gereği saniyede en fazla 24 kareyi algılayabilmektedir ve bu kareleri birbirine benzeterek akıcı ve doğal olan görüntüleri beyninde oluşturur. İşte bu noktada film ya da reklam tasarlarken 25.kareyi kullanan kişiler bu kareye yerleştirdikleri görüntüye esas fikirlerini koyarak bunun bilinçaltı tarafından algılanmasını sağlar.

  55 ülkede yasak.Türkiye’de böyle bir yasak yok.Bunun için bir kanun tasarısı verildi ama henüz karar verilmedi.

  Şimdi aşağıdaki resimlere bakın.. 25. karede ne göreceksiniz?

  Bundan sonra, çocuklarınıza "içiniz rahat" bir şekilde çizgi film izletebilecek misiniz?

  İzleyin:
  <a href="http://www.youtube.com/watch?v=2xPvYgTvr8I" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=2xPvYgTvr8I</a>
  You Laugh At Me For Being Different...

  I Laugh At You For Being The Same..


   
  لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
  ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear