Kooperatifleşmeye Ne Dersiniz ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Kooperatifleşmeye Ne Dersiniz ?  (Okunma sayısı 11641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

Kooperatifleşmeye Ne Dersiniz ?

Gülen Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Demeği Başkanı Sayın Dursun Ali Düzenli ve Yönetimi Trabzon'da Kalkınma Mahallesi veya Boztepe Mahallesinde 100 konut yapılabilecek şekilde bir arsa alıp buna siz değerli hemşerilerimiz ve halkımız katılımıyla bir Kooperatif projesi olduğunu bize bildirdi. Ön çalışma olarak sizlerin fikirlerine başvurmak istedi ve katılım ne derece yüksek olacağını tespit etmek istedi.

Sizlerin görüş ve fikirlerinize açık olduğunu ve bu konuda ne düşündüğünüzü veya varsa sizlerinde başka projeler olduğunu bunların bizimle paylaşılmasını istedi.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Çok güzel olur. Birlikten kuvvet doğacağı muhakkak. Ben destek veriyorum. Kooperatife üye olmak için de imkanlarımı zorlarım.

• ahmet kaya
  • Aktif Visirli
  • *
  • ben
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
     Böyle bir projeye köyümüzün ihtiyacı olduğunu bende düşünüyorum neden olmasın projenizi destekliyor ve herkesinde desteklemesini ümit ediyorum. Bu konu hakkında köylüyü bilgilendirmek amacıyla köyde bir toplantı yapılabilir kendi adıma üye olabilirim

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
     Evet, gerçekten iyi bir fikir, ben ve ailemden kardeşlerim de katılacağına eminim, böyle bir şey yaparsanız bizde varız...

Saygılar… Kemençeci Aydın Akyol

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • GSM: 0545 508 02 51
Evet, çok güzel fikir destekliyorum gerçekleşirse çok iyi olur. Sağolasın sayın başkan D.Ali başkanlık böyle olur işte...! Tek kelimeyle  H A R İ K A A A A A........

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Öncelikle çok güzel bir fikir canı gönülden destekliyorum benimde kafamda böyle bir proje vardı.Birlik beraberlik içinde yürütülürse çok başarılı olacağına inanıyorum herkes yaptı biz niye yapmayalım selamlar

Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Başkan
  • Moderatör
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
  • 4 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
    • Gulen Koyu Web Sitesi
     İlk günden gelen olumlu tepkiler bizi çok memnun etti ve biz bu işe daha gayret göstermeliyiz site aracılığı ile köylü insanımızı bilgilendirmek istedik amacımız köylülerimiz ile Trabzon’da bir arada yaşamak ve ev alabilme imkânları kısıtlı olanlar için bir imkan sağlamaktır. Bir kooperatif kurup üye yapmak şu an alt yapısını ve yaklaşık maliyet çalışmalarını yapacağız ve yine sizleri bilgilendireceğiz en az 100 üye ye ulaşmalıyız. İlgilerlere şimdiden Teşekkür ederim.  Gelin hep beraber olalım.

• Kazım Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
  • GSM: 0534 303 30 37
Arada istanbulluları'da düşünelim olmazmı.belki istanbuldada böyle bir proje hayata geçebilir.

• Gültane Isildar
  • Aktif Visirli
  • *
  • 38 Mesajı Toplam
    39 Kere Beğenildi
Mademki bir ön calisma ve istekler göze alinacak,bende nacizane birkac istekte bulunmak istiyorum.Bu isteklerimiz yerinde bulunursa bu projede bizde bulunmak isteriz.
Bizim icin en önemlisi 1 cisi :350(m²) alana sahip ,tripleks veya dubleks evler bu kurulacak sitenin icinde  bulunmasi.
Bes ontane yüksek katli binalarin park cevresinin karsisina (yani apartmanlarin gölgesinde ezilmeyen) bes ontane de konak tipi evin olmasi.Malum herkes yüksek katli binalarda yasamayi sevmez.Bayanlarin ;odalarin genisligi ve konumu hakkindaki istekleri göz önünde bulundurulmali.Ses ve isi yalitimi cok önemli ve gerekli.Ayrica catilara elektirik ve isinma icin tam otomatik günes sellektörleri konulmali.Yer altina cati sularini toplama ve aritma merkezi kurulmali(dünyanin gidisati belli).Yüz daire icin en az yüz arabalik oto parki bulunmali.
Ayrica sosyal alanlari mükemmel olmali.Mesela bayanlara ve baylara ayri spor ve yüzme merkezleri,güzellik salonlari ,mini carsisi,kuaförü bulunmali (ücretli üyelige bagli)
Ikiyüz kisilik bir toplanti konferans salonu olmali.Cocuklar icin kres ve oyun alanlarinada sahip olmali.
Tabi bende farkindayim bu dediklerim icin en az 10.000m² alan lazimdir.Iyi bir mimarin cizimleri ile bu dediklerimin yapilmasi hic de zor degildir kanaatimce.
Isteklerimizin de göze alinip Projenin devamini görmeyi sabirsizlikla bekliyoruz.
Saygilarimla

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....

• ahmet kaya
  • Aktif Visirli
  • *
  • ben
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
bence sizin bu dediklerinizi yapmak cok zor  fikirleriniz güzel. onaylıyorum ama yapılacak olan kooperatif az geliri olan vatantaşlara hitap etmesi icin yapılması planlanıyor .kendi adiniza tripleks isterseniz oda yspılır.saykılarımla

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
Mademki bir ön calisma ve istekler göze alinacak,bende nacizane birkac istekte bulunmak istiyorum.Bu isteklerimiz yerinde bulunursa bu projede bizde bulunmak isteriz.
Bizim icin en önemlisi 1 cisi :350(m²) alana sahip ,tripleks veya dubleks evler bu kurulacak sitenin icinde  bulunmasi.
Bes ontane yüksek katli binalarin park cevresinin karsisina (yani apartmanlarin gölgesinde ezilmeyen) bes ontane de konak tipi evin olmasi.Malum herkes yüksek katli binalarda yasamayi sevmez.Bayanlarin ;odalarin genisligi ve konumu hakkindaki istekleri göz önünde bulundurulmali.Ses ve isi yalitimi cok önemli ve gerekli.Ayrica catilara elektirik ve isinma icin tam otomatik günes sellekrörleri konulmali.Yer altina cati sularini toplama ve aritma merkezi kurulmali(dünyanin gidisati belli).Yüz daire icin en az yüz arabalik oto parki bulunmali.
Ayrica sosyal alanlari mükemmel olmali.Mesela bayanlara ve baylara ayri spor ve yüzme merkezleri,güzellik salonlari ,mini carsisi,kuaförü bulunmali (ücretli üyelige bagli)
Ikiyüz kisilik bir toplanti konferans salonu olmali.Cocuklar icin kres ve oyun alanlarinada sahip olmali.
Tabi bende farkindayim bu dediklerim icin en az 10.000m² alan lazimdir.Iyi bir mimarin cizimleri ile bu dediklerimin yapilmasi hic de zor degildir kanimca.
Isteklerimizin de göze alinip Projenin devamini görmeyi sabirsizlikla bekliyoruz.
Saygilarimla

Bu dedikleriniz iyi hoşta gerçekçi değil. Bu dediklerinizin olması durumunda maliyet 3-4 misli artar. 3-4 misli artması ne demek kooperatifin başlamadan bitmesi demek. Orada yapılacak olan proje rezidans değil, amaç orta direğin hatta alt gelir gurubunun ev sahibi olmasını sağlamak.

• Mustafa Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • ALLAHIM DERT VERIB DERMAN ARATMA. AMIN .
Dek kelimeyle  harika..  Gecbile kalindi 

baskanim  cok sagol bu fikirlerin icin;

ALLAHU  EKBER

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
fazla soze gerek yok ben varim saygilarimla baskanim.

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
  • 62 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
Bes ontane yüksek katli binalarin park cevresinin karsisina (yani apartmanlarin gölgesinde ezilmeyen) bes ontane de konak tipi evin olmasi.Malum herkes yüksek katli binalarda yasamayi sevmez.Bayanlarin ;odalarin genisligi ve konumu hakkindaki istekleri göz önünde bulundurulmali.Ses ve isi yalitimi cok önemli ve gerekli.Ayrica catilara elektirik ve isinma icin tam otomatik günes sellektörleri konulmali.Yer altina cati sularini toplama ve aritma merkezi kurulmali(dünyanin gidisati belli).Yüz daire icin en az yüz arabalik oto parki bulunmali.
Tabi bende farkindayim bu dediklerim icin en az 10.000m² alan lazimdir.Iyi bir mimarin cizimleri ile bu dediklerimin yapilmasi hic de zor degildir kanaatimce.
Saygilarimla
     Siz bu dediğiniz şekildeki evi,ancak saygın bir müteahitten,dolgun bir paraya alabilirsiniz.Anladığım kadarıyla,sizin kooperatifleşmenin gerekliliğinden pek haberiniz yok.Sizin Trabzon'da eviniz saten vardır sanırım.Biz daha basit şeylerin hayalini kuruyoruz

Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• czra

• Ziyaretçi
harıka fikir  bende varim

• Başkan
  • Moderatör
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
  • 4 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
    • Gulen Koyu Web Sitesi
Site deyince aklınıza hayal ettığınız bir Site düşünmeyin  bizim amacimiz ımkanları kısıtlı olanları  bir daire Sahibi yapmaktır.
Ayrica gülen köylü olarak aynı catı altında yaşamak

• m.gencoglu inşaat

• Ziyaretçi
ben varım sayın başkanım ıkı adet uyelık benı yazabılırsın konu hakkında bıraz bılgı verırsenız ıyı olur şartları nasıl olacak ılk etapta ne kadar verılecek nerede olacak aylık odemeler ne kadar olacak teslımat ne zaman olacak ne zaman başlanacak bu konular hakkında bıraz bılgı verırsenız cok ıyı olur.tahmınım cogu kişi girer bu işe hadı kolay gelsın başarılar ayrıca trabzondakı gece hakkındada bıraz bılgı verırmısın herkesın haberı olsun bence selamlar

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
     Siz bu dediğiniz şekildeki evi,ancak saygın bir müteahitten,dolgun bir paraya alabilirsiniz.Anladığım kadarıyla,sizin kooperatifleşmenin gerekliliğinden pek haberiniz yok.Sizin Trabzon'da eviniz saten vardır sanırım.Biz daha basit şeylerin hayalini kuruyoruz

Ne de güzel izah ettin.. Bizi Sabancı'yla karıştıranlar var, n'aparsın..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• O Bir Visirli
  • *
Çok güzel bir çalışma olur.İnsanlarımızın kaynaşmasına vesile olur. 

• kemal algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
kardeşim guzel düşünmüşsün bu evler bütcemizi zorlamayacak şekilde olursa bende varım sonuçta her visirli kürkcü dükkanına geri dönecek birlikte olursa en güzeli olacak

Facebook Yorumları

Twittear