Rtük Olsaydınız Hangi Programı Yayından Kaldırırdınız? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Rtük Olsaydınız Hangi Programı Yayından Kaldırırdınız?  (Okunma sayısı 8528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• ALİŞAN DÜZENLİ
  • Aktif Visirli
  • *
Ben sihirli, annem ve bununla beraber bütün saçma sapan çocukların beynını yıkayan dızılerı.Yayından kaldırırdım ::) ::) ::)

Aquaculture engineer

• Aktif Visirli
  • *
giydir bakalım programını kaldırırdım
ŞU KOCA DÜNYADABİR UFAK NOKTASIN UYAN EY İNSAN OĞLU VARLIK İLE YOKLUK ARASINDA BİR MUAMMASIN.......

• kardelen
  • Aktif Visirli
  • *
  • fotto
pek tv izlemem ama yayindan kaldirma sansim olsa heralde bende cocuklarin beynini kötü yönde etkileyen her yayini kapatirdim. tom and cery haric ;D

sevgilerimle...

• Hatice Düzenli YAZICI
  • Aktif Visirli
  • *
  • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
Yaprak dökümünü ,aşk-ı memnu dizisini yani kısacası türk aile ahlakına uymayan bütün dizileri kaldırırdım ALLAHtan tv miz yok yoksa bende izlerdim  :P
Akıllı sustuğu vakit tefekkür
Konuştuğu vakit zikreder
Baktığı vakitte ibret alır.

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Önce reklamlardan başlardım bu işe.. Gelin- kaynana programları, yemekteyiz vb. insan haysiyetni aşağılayıcı programlar ve Stv'de dışında yayınlanan tüm abuk dizileri kaldırırdım.. Çocuk programlarını da bir gözden geçirmek lazım.. Çocuklardaki saf tevhid inancını yıkmaya yönelik hazırlanan tüm sihirli dizileri de kaldırırdım..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
Yemekteyiz programını kesinlikle kaldırırdım
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
  • CAHIL KIMSENIN YANINDA,KITAP GIBI SESSIZ OL.
  • GSM: +491783744775
Seyir edilecek prgrammi var ALLAH askina
hepsi örf ve ananelerimize aykiri Aile ahlakina aykiri
Rtük aslinda hepsini yayindan kaldirmali bence. >:(
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Bence yapılacak en basit şey biz evimizdeki yayını(T.V.) kaldıralım.
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
Seyir edilecek prgrammi var ALLAH askina
hepsi örf ve ananelerimize aykiri Aile ahlakina aykiri
Rtük aslinda hepsini yayindan kaldirmali bence. >:(
Evet, şu anda bizim inançlarımızla ve değerlerimizle örtüşmeyen çok sayıda programları televizyonlarda görmekteyiz. Lakin kullanmasını bildikten sonra hemen her şeyi kendimize faydalı hale getirebiliriz. Sizler hiç hatırlamazmısınız Ramazanlardaki iftar ve sahur programlarını, mübarek gecelerdeki o geceye has yayınları, kültür artırıcı belgeselleri, ders verici nitelikteki yayınları, haber programlarını.........vb. Bütün bu saydıklarım bizlere hep faydalı şeyler. Şu an siz düşünün bütün TV kanalları Samanyolu, Kanal7, Hilal TV ve kimi müspet yayınlar yapan  yerel kanallar gibi olsaydı bize ne çok faydası olurdu. Zaten RTÜK'ün amacı da budur. Bizler her şeye öyle yasakçı zihniyetle bakarsak doğru yapmış olmayız. Kaldı ki ben hiç kimse bilmem yanlıştır dediği halde evinde TV olmasın. Bir de düşünün İslam kanunları ile yönetilen İran'da bile belki de bizdekinden daha çok TV kanalı var ve  edindiğim bilgiye göre senede bizim ürettiğimizin 2-3 katı kadar filmler çekilmektedir. Aynı durum başka İslam kanunlarının geçerli olduğu ülkelerde de geçerlidir. Demek oluyor ki adamlar nasıl kullanılması gerektiğini bizden iyi biliyorlar. O halde bizim yapmamız gereken her türlü yazılı ve görsel yayınları kendimize faydalı hale getirmektir. Şayet kapatılamıyorsa kumanda gene bizde. Bizler de hiç izlemeyiz. Bizlerden sonraki nesillerimize de ağaç yaşken eğilir misali ilk günden neyin yanlış neyin doğru olduğunu öğreterek TV programlarından pozitif yönde istifade etmelerini sağlayabiliriz. Saygılarımla..
Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
Herkese "Tek Türkiye" adlı diziyi, özellikle sonundaki gizli toplantıyı mutlaka ama mutlaka izlemelerini tavsiye ediyorum.. Ergenekonun planlarını oradan takip edebilirsiniz..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
    • Gulen Köyü Web Sitesi
Bence yasak Çözüm değil.Çünkü nekadar yasaklarsan yasakla yerine mutlaka yenisi türeyecektir.Çözüm kendimizi ,çocuklarımızı ,ailemizi ,çevremizi.....vs neyin izlenip neyin izlenmeyeceğini anlatmak.Sonuçta izlenmesi uygun olmayan programlarda olacak ama onlara en iyi ceza izlemeyerek verilen cezadır.Bence bu daha anlamlı ceza.(yayındayken izlenmeyen)

Ama şunuda sölemek gerekir bizim millet zevk ve şehvete düşkün millet olduğu için (Tabiki istisnalar hariç ) bu tür programların yasaklanması onların zoruna gider ayağa kalkarlar neden yasaklandı niçin kaldırıldı filan. sonunda türkiyenin heryerinde cumhuriyet mitinglerine başlarlar benden sölemesi.bahanelerine hazır laiklik elden gidiyoooooo ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Evvela elimde imkan olsa tüm frekansları mehtap teveye ayarlardım galiba.Dizilerin girdabına düşüp boğulmuş halkımıza fikirsel donanım katacak düzeyli düşünce günlükleriyle tanıştırmak insanlığa güzel bir hizmet olurdu diye düşünüyorum.

Şunu şunu yayından kaldırırım demekle ne de olsa taş atıp kolumuz kırılmıyor.Sıralamakta bir beis yok.İlk önce şükürsüzlük batağının yegane mihmandari konumundaki yemekteyiz  veya başka isim altındaki programları kadro dışı bırakırdım.Sonrasında, evlenme bahanesiyle ekranlara doluşan "bu sene de bekar gezemem" diyen 25ila 60 yaş arasındaki rezil olmaya meyilli insanların bulunduğu izdivaç ıvır zıvırlarını derdest ederdim.

Küçük çocukların zihinlerine büyücü,sihirci tiplemeleriyle normal hayatta aynı beklentileri sokan uyuz dizileri,hele hele izleyenleri aptal seviyesinde gören bez bebek adıyla tamamen yapılan masrafa yazık olarak gördüğüm cincon  diziyi,ne kadar da çok izlendiği söylense de geleneksel aile yaşantımıza baltayla giren yaprak dökümü,aşk-ı memnu, binbir gece isimli  dizileri yayından kaldırır ve öneri babında benim annem melek isimli diziyi önerirdim.

Son bir söz de stv nin yayınlarına ayırmak istiyorum.Konuyla bağlantılı değil gerçi.Ne kadar da stv nin yazılı haber kaynağının bağımlısı olsam da stv de kayda değer bir program görmüyorum.Önceden haber programını izlerdim  ama samanyolu haber televizyonu açılınca stv ye hiç bakmıyorum bile.Bir tek ayna kaldı stv de izleyebileceğim.Yayınladığı dizilerdeki acemilik öteler ötesi.Oyunculuk çok basit.Kısa film yarışmalarına katılan adayların yapmış oldukları yapımlar bile daha kaliteli.

Bu arada unutmadan ekliyeyim.Bütün bu denilenlerin öznesi “ene” dir.Arkeolojik kazı çalışmalarına ilgi duyanlara malzeme olmaması için ben kendileri adına sondaj çalışması yaptım.İçleri rahat olsun.. Biri çıkıp der ki "iyi de kardeşim hem beğenmeyip yayından kaldırılsın diyorsun hem de nerden biliyorsun bu programları.Akıllarında kalmasın izlemiyorum bu yayınları.Zannımca yazılı basını takip etmekle de bu yayınlar hakkında fikir edinmek zor değil.Ara sıra da kanal gezerken gözümüze çarpmış olmasıyla bile anlaşılıyor ne menem bir yayın oldukları

Aslında sayacak çok yayın var ekranlarda olmaması gereken.Bunu eklemeden geçemem.Arka sıradakiler diye bir dizi dolaşmakta.Yayınlanma amacı sözde eğitim sorunlarını dile getirmek İMİŞ.Eğitimin "E" sinden yoksun  bu dizi lise sıralarındaki öğrencilerin sıkıntılarını; şu hamile,bu şundan ayrılmış şeklinde yansıtmakta.Eğitim sorunlarımız bunlarmış da haberimiz yokmuş meğer.
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
bende ayni düsünüyorum T.V insanlarin ahlagini bozuyor ama olmadanda olmuyor ?

• gönül yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
seyradilicek hiç bişey yok geçen gün bir yere misafirlige gittim evin kızları daha 13 ve 14 yaşında lar ve aşkı memnu dizisinin hayranılar çok üzüldüm hayvanlar aleminden başka hepsini kaldırırdım ben olsaydım ..
Namaz Kılmaktan Ayakları Şişen Bir Peygamberin,Uyumaktan Gözleri Şişen Ümmetiyiz

• YüKsEL DüZeNLi
  • Aktif Visirli
  • *
Yemeyin beni şimdi kimse'nin izlediği yok ama maşALLAH herkes herşeyi biliyor...Peki birşey daha sorucam peki memnun diyiliz diyelim bazı programlardan kacına tepki e-postası attık veya birşekilde tepkimizi ilettik...Düşüncelerimizde samimimiyiz yoksa tepki üretmek içinmi tepkiliyiz...

Musatafa YLMAZ kardeşim dünya artık sadeliğe dönüyor sende şu dilini sadeleştirsen daha vurucu bır tema yakalayabirsin bence.(Tabi bu benim görüşüm senin için özel:D)

Ne saçmaladım ben yaa!!!!Bende anlamadım...Kendinize iyi bakın...

Gönlüm olurken semavî hislerle pervaz,
Takılırdım, yerdeki gölgelere her faz,
Akardım kan gibi, inceden, sinelere,
Ağlardım pas tutmuş, karanlık gönüllere...

''Şairler Susacak, Şair olduğunda herkes''

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *

Mustafa YILMAZ kardeşim dünya artık sadeliğe dönüyor sende şu dilini sadeleştirsen daha vurucu bır tema yakalayabirsin bence.(Tabi bu benim görüşüm senin için özel:D)

Yani herkes gibi 300- 500 kelimeylemi konusmasini ve yayzmasini tavsiye ediyorsun.seni teprik ediyorum...
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Aktif Visirli
  • *
Ewt izlenecek doğru-düzgün bir program yada yayın yapan kanal yok ki...Yıllar önce bazı kişiler kot pantolon ve Tv'ye karşı olduklarını söylerdi, ve ben o zaman çocuktum anlamazdım. Şimdi anlıyorum söylenenlerin haklılık payı varmış. Toplumdaki bozulmayı, biraz geçmişe gözatınca insan hemen farkediyor.
Ne GüLdÜn, NeDe GüLdÜrDüN...

• YüKsEL DüZeNLi
  • Aktif Visirli
  • *
Dediğim den bunu anladıysan seni tebrik ediyorum... :D
Gönlüm olurken semavî hislerle pervaz,
Takılırdım, yerdeki gölgelere her faz,
Akardım kan gibi, inceden, sinelere,
Ağlardım pas tutmuş, karanlık gönüllere...

''Şairler Susacak, Şair olduğunda herkes''

• Kaan

• Ziyaretçi
Çocuklarımızın zihinsel ve ahlaki gelişimini engelleyen programlar ve şiddete eğilimi arttıran çizgi filmler başta olmak üzere zaman kaybına neden olan ve bize olumlu hiçbir katkısı olmayan programları kesinlikle kaldırırdım ...

• Ömer'im
  • Aktif Visirli
  • *
   Yapma be kenan teknolojinin en "kor" u olan internette site hazırlıyorsun ama tv. yi kaldırıyorsun.Şimdi bana yine kızarsınız.Ben sadece saçma bulduğum konu üzerinde tartışma yaparım.Diyeceksin ki abi internete girme, bende diyorum ki sende o kanalları açma.Eğer o
kanalları açmaz kendini aptal kutusu denen o merete teslim etmezsen çok iyi.Ama... boş ver kesiyorum.Selam ve sevgilerimle.

• Kaan

• Ziyaretçi
Evet saygı değer omercobanoglu abicim çok haklısın sonuçta bizim elimizde bu programların yayından kaldırılması ne de olsa program izlenmeyince ne reyting rekorları kırabiliyor ne de yayımlanması için bi sebep kalıyor sonuçta çok tutulmayan programlar kısa bir süre sonra yayından kaldırılıyor...

Facebook Yorumları

Twittear