DUVAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DUVAR  (Okunma sayısı 3368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
DUVAR
« Topic Start: 08 Mayıs 2009 - 12:49 »
  • Yayınlama
  •      SERVET IŞILDAR
         servetisildar@msn.com
         08 Mayıs 2009 Cuma

DUVAR

Son zamanlarda nedense Türkiye’yi öyle sıkıştırıyorlar ki adeta zoraki olsun, isteyerek olsun illaki barış olsun. Kimdir bu zoraki barışı isteyenler, kime ne çıkarı olacak bu barisin. Türkiye’den başkalarına fayda!! mı sağlayacak, neden illaki barış. Barış tabii ki güzel amma karşılıklı olursa. Bir sekil bizi bir yerlere mi getirmek istiyorlar. Ermeniler kötü niyetlerinden zerre kadar vaz geçmiş değiller. Daha Azerbaycan’da döktükleri “KAANN”lar kurumadı. Türk dünyası karşısında zerre bile olamayan Ermenistan haaala Azerbaycan’ın topraklarının üçte birini işgal altında tutuyor. 15 yıldır bu işgal hiç konuşulmuyor, Ermenistan dan her alanda kat kat üstün olan Azerbaycan’ın bile sesi yüksek çıkmıyor, sanki bu durumdan Azerbaycan razı gibi.

Ermenistan, kendisiyle hiç bir bağı bulunmayan Karabağ’ın kendilerine ait olduğunu söylüyor, Azerbaycan kendi işgal altındaki topraklarından bile bahsedemiyor. Kıbrıs da Rumlar, 1974 den Sonra adaya gelen Türkler gidecek diyor, bizimkiler, Rumların nüfusunu artırmak için Afrikalardan, Mısır’dan getirdikleri ve adaya yerleştirdikleri orthodox lari ağzına bile alamıyor, Rumların nüfusu besyüzbinden bir milyona çıkmış bir kelime bunların yaptıklarıyla ilgili konuşamıyoruz. Kendimize avantaj sağlayacak sesi bir türlü çıkaramıyoruz.
    Sayın başbakanımız dik duruştan bahsediyor amma nedense bir türlü dik duramıyoruz. Ermenistan’a yaranmak için neler yapmıyoruz ki, sayelerinde kilise restorasyonunu bile öğrendik, bakin biz bir adim daha atarak Erivan’a maç seyretmeye geliyoruz, sizde buyurun gelin dedik. İstanbul’ da yürüyerek biz hep Ermeniyiz bile dedik-tabii ki onu Ermeni olanlar dedi amma bunlar ülkemizde yapıldı- Türkiye’nin nimetleriyle beslenenler özür bile diledi yine yetmedi. Bütün bu olumlu! Gelişmelere rağmen Ermenistan ne yapıyor? Ne Azerbaycan’dan çekiliyor, Türkiye’nin sınırlarını tanımıyor, Kars ve Gümrü anlaşmalarını ret ediyor, Ülkemizin bir kısmini kendi haritalarında ermeni toprağı olarak gösteriyor ve bu durumu anayasasında bile kanunlaştırıyor.

Ermenistan in bu olumsuzluklarına  karşı dost! Ülkeler yine bizi zorluyor Amman barış! Olsun biraz daha caba sarf edin diyorlar. Siz ezilseniz de yok olsanız da zararı yok, zaten biz bunu istiyoruz anlatıyorlar amma bizlerden anlamak isteyen yok. Zaten nüfusu bir bucuk milyonun altına düşmüş toprakları yaşanacak olmaktan cıkmış küçük bir ülke bizi bu kadar zorlayabiliyorsa biz daha nasıl dik durmasını öğreneceğiz yoksa dik durmak boyun eğmek mi. boynumuzu eğe eğe burnumuz yere alıyor sayın başbakanımız haaala dik durmamız gerektiğini söylüyor.

Bence bize sıkıntı dan başka hiç bir fayda sağlamayacak olan Ermenistan’la olan sinir kapımızın açılması yerine, Kapının Ermenistan tarafına, Berlin Duvarından kalan kırıntılarla güçlü bir “duvar” örmek daha doğru olacaktır. Bunlar ancak soğuk duvarlardan anlar. bizim bunlara yaranmamızı gerektirecek hiç bir durumumuz yok, bırakalım onlar bize yaranmaya çalışsın yapmaları gerekenleri anlasınlar ve yapsınlar ve de ondan sonra duvarı yıkıp kapının tuşuna bassınlar “görüselim, anlasalim desinler“. Sayın Başbakanımız bize dik duruşun sadece konuşmak yerine bir şeylerde yapmak gerektiğini anlatmaya çalışsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Esas dik duruş  sadece söyleyerek değil yaparak ya da yaptırarak olur.

Duvarlar bazen işe yarar, tıpkı bizim tarlaların duvarsız olamayacağı gibi

Site sakinleri kardeşlerim, Hoşça kalın

YGKYD-2000-Derneği-Başkanı: Servet Isildar-Almanya

YGKYD-2000-Dernegi "Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• ademduzenli

• Ziyaretçi
    DUVAR
    « Yanıtla #1: 27 Mayıs 2010 - 14:53 »
  • Yayınlama
  • eline yüreğine sağlık. Aynen katılıyor ve destekliyorum.musa DÜZENLİ MERSİN

• Süper Moderatör
    • *
    DUVAR
    « Yanıtla #2: 27 Mayıs 2010 - 14:53 »
  • Yayınlama
  •  sizlerinde yüreginize saglik,Mersin`deki tüm köyümüz insanlarina,kardeslerime selam ve sevgilerimi yolluyor saglik ve basarilar diliyorum.
    "Dogruya dogru"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    DUVAR
    « Yanıtla #3: 27 Mayıs 2010 - 14:54 »
  • Yayınlama
  • haklisin amaduvarı aşana vur emri var ...gon dan
    sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Süper Moderatör
    • *
    DUVAR
    « Yanıtla #4: 27 Mayıs 2010 - 14:54 »
  • Yayınlama
  • Hattini bileceksin ve duvari asmayacaksin,hattini bilmeyenlere de hattini bildireceksin yoksaa... benim sadik kardesim.
    "Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-

Facebook Yorumları

Twittear