Windows XP'nin Anlamını Duyunca Şok 0lacaksınız...! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Windows XP'nin Anlamını Duyunca Şok 0lacaksınız...!  (Okunma sayısı 1705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Bize HeR Yer TRABZON
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 20
  • Cinsiyet: Bay
Windows XP'nin Anlamını Duyunca Şok 0lacaksınız...!

Sürekli Elimizin Altında Olan* Her Alanda Kullandığımız "Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz ?"
Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da* kendi çapında bir "Mesih operasyonu" yürütmüş.Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

Kurtarıcı Windows !

Microsoft* 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın* yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz* adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

Hristiyanlığın Sembollerinden


Eski Yunanca'da "x" harfi "khi"* "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece* Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması* giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı* Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.

Microsoft'ta Bigane Kalmamış !

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış* son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu* Hollywood'da esen rüzgarla da paralel* çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix* Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon* Yarından Sonra* Derin Darbe gibi filmler yaptı.
"Haçlı Seferine'' Windows'ta Katıldı.


Aslında* 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara* otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki* ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi* Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını* onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil...
alıntıdır..
 


Facebook Yorumları

         
Twittear